Domov Šport NBA All Star 2019 ovládol tím LeBrona Jamesa

NBA All Star 2019 ovládol tím LeBrona Jamesa

0
0

Športový víkend v zámorí patril jednoznačne basketbalu. V Chralotte sa totiž na podujatí stretli tie najväčšie esá svetového basketbalu. Tri dni plné zábavy, odľahčeného súperenia a špičkové akcie tých najväčších hviezd najlepšej basketbalovej súťaže sveta, to bol NBA All‑Star Weekend 2019.

V piatok dostali priestor vychádzajúce hviezdy súťaže. Najlepší hráči spomedzi tých, ktorí brázdia palubovky prvý, prípadne druhý rok, boli rozdelení podľa svojej štátnosti na tím USA a tím Sveta.

Hráči ako Luka Dončič, Ben Simmons, Lauri Markanen, De-Andre Ayton na strane Sveta a DeAaron Fox, Donovan Mitchel, Trae Young či Jason Tatum ukázali, že liga sa o svoju budúcnosť obávať nemusí.

Američania zdolali zložený tím Sveta 161:144. Druhý deň prišli na rad obľúbené súťaže, ktoré mali preveriť individuálne kvality hráčov.

Súťaž zručností ovládol Jason Tatum z Bostonu, najlepším strelcom spoza trojkového oblúku sa stal, trochu prekvapivo, Joe Harris z Brooklynu, a najlepší výskok v spojení s najväčšou kreativitou preukázal v súťaži smečiarov Slam Dunk Contest Hamidou Diallo z Oklahomy.

V nedeľu došlo k vyvrcholeniu celého hviezdneho víkendu. Zápas hviezd sa po druhýkrát nehral formou konferenčného súboja, ale tak, že hráči, ktorí dostali najviac hlasov od ľudí si vyberali svoje tímy z hráčov, ktorí boli zvolenými účastníkmi zápasu za jednotlivé konferencie.

Proti sebe sa tak postavili silné tímy kapitánov LeBrona Jamesa a Giannisa Antetokounmpa. Z víťazstva sa napokon už druhý rok po sebe tešili hráči z tímu LeBrona Jamesa, ktorí napriek tomu, že takmer celé tri štvrtiny ťahali za kratší koniec, napokon skvelým finišom triumfovali 178:164. Cenu MVP získal po druhýkrát v kariére Kevin Durant.

ano, foto: SITA, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

EÚ sa na sankciách proti Bielorusku nedohodla

Ani po mesiaci a pol od kontroverzných prezidentských volieb v Bielorusku protesty v kraji…