Domov Zahraničie Nemecko prežilo útok krajne pravicového útočníka

Nemecko prežilo útok krajne pravicového útočníka

0
0

Minulotýždňový útok krajne pravicového útočníka v nemeckom meste Hanau si vyžiadal deväť mŕtvych, počas streľby v dvoch miestnych baroch.

Neveľké nemecké mesto Hanau s približne 100 tisíc obyvateľmi, ktoré sa nachádza približne 20 kilometrov východne od Frankfurtu, zažilo útok krajne pravicového útočníka.

Tento útok si vyžiadal 9 obetí a 4 zranených. Podozrivého neskôr našli mŕtveho vo svojom byte spoločne s ešte jednou mŕtvolou, ktorá bola pravdepodobne jeho 72-ročná matka a tiež sa našla aj zbraň.

Útok sa uskutočnil v dvoch rôznych shisha baroch približne okolo 22 hodiny. Prvý útok sa uskutočnil v bare Midnight v centre mesta a druhá streľba sa uskutočnila v Arena Bare, približne 2,5 kilometra ďalej.

Rasovo motivovaný útok

Nemecké médiá uviedli, že sa našiel aj list s priznaním od páchateľa, ktorý jasne naznačuje rasové motívy útoku. Aj podľa oficiálnych vyhlásení od nemeckých vyšetrovateľov sa nateraz predpokladá, že za streľbou stojí rasistický motív.

Peter Beuth, hesenský minister vnútra, povedal, že aj ich „súčasné poznatky dávajú závery práve pre xenofóbny motív“ podozrivého 43-ročného Nemca Tobiasa R. Vyšetrovanie tak prevzali protiteroristickí prokurátori, ktorí sa s uvedením xenofóbnym motívom nateraz stotožnili.

Kto boli obete?

Všetkých deväť mŕtvych bolo vo veku medzi 21 až 44 rokov, pričom väčšina z nich mala prisťahovalecké pozadie, hoci niektorí z nich už boli nemeckí občania, čo naznačuje rasovo motivovaný útok zo strany útočníka.

Nárast krajne pravicových útokov

Krajne pravicový terorizmus je podľa analytikov v Nemecku na vzostupe. V tomto prípade prokurátor uviedol, že rôzne dôkazy, ktorými prokuratúra a vyšetrovatelia disponujú, obsahujú rasistickú motiváciu, vrátane videa a 24-stranového manifestu, ktoré sa našli na internetovej stránke podozrivého.

Bezpečnostní analytici poukazujú na stúpajúci trend nárastu krajne pravicových útokov, ktoré naberajú na svojej radikalizácii.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • VIDEO: Keď športujú zvieratá

    Už je to nejaký týždeň, čo sú športovci a doma a fanúšikovia so slzami v očiach spomínajú …
  • VIDEO: Strasti „home officu“

    Približne tretina sveta je dnes v karanténe. Tí, čo môžu, pracujú z domu. Avšak pokiaľ ste…
  • VIDEO: Keď sa zrazu prepadneš!

    Kde sa stratil? Na oko úplne nenápadný trik zmiznutia, ktorý však zvieratá nechápu a keby …
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Keď športujú zvieratá

Už je to nejaký týždeň, čo sú športovci a doma a fanúšikovia so slzami v očiach spomínajú …