Domov Šport Nezdolaná ostala už len Žilina

Nezdolaná ostala už len Žilina

0
0

Po víkendovom siedmom kole, bohatom na góly, má najvyššia slovenská futbalová súťaž nového lídra. Stala sa ním Žilina, ktorá navyše už v tomto ročníku ostáva jediným nezdolaným tímom. Bratislavský Slovan totiž prvýkrát v sezóne prehral, a to dosť vysoko.

Šláger siedmeho kola sa hral na Žitnom ostrove. Dunajskostredčania privítali Slovan a hoci prehrávali, nakoniec svojmu rivalovi nadelili debakel. Belasí odchádzali domov s piatimi kúskami.

Päťku zlízla aj Senica, ktorú v druhom polčase vyškolili Šošoni. Na rozdiel od Slovana, ktorý sa gólovo dvakrát presadil, odchádzali Seničania spod Dubňa bez streleného gólu.

Žilina na čele ligovej tabuľky vystriedala Slovan a ostáva jediným nezdolaným tímom v súťaži. Ďalší bodík do ligovej tabuľky pripísal nováčik z Pohronia, keď remízu v zápase so Sereďou zachraňoval v nadstavenom čase.

Body sa delili aj v Trenčíne, ktorý neudržal prvopolčasových 2:0 a nakoniec s Nitrou len remizoval. Prvú hodinu ako z futbalového hororu prežili Ružomberčania v Zlatých Moravciach.

V 55. minúte svietilo na ukazovateli hrozivých 4:0 pre domácich. Hosťom sa podarilo aspoň skorigovať, aby z toho nebol debakel.

Tretie od konca Michalovce sa v Trnave ujali vedenia a do polčasu to vyzeralo, že by mohli bodovať, no Spartakovci v druhom polčase zápas otočili a postrážili si plný bodový zisk, vďaka čomu držia krok s najlepšími.