Domov Šport VIDEO: Odbehol maratón na balkóne

VIDEO: Odbehol maratón na balkóne

0
0

Vynaliezavosti v športe sa medze nekladú ani v ťažkých časoch spôsobených pandémiou koronavírusu. Francúzsky rekreačný bežec Elisha Nochomovitz sa rozhodol v domácej karanténe zabehnúť maratón.

Koronavírus uväznil doma množstvo ľudí po celom svete. Ani to však športovcom nebráni naďalej pokračovať v ich tréningu. A to ani tým rekreačným.

Jeden z nich, Elisha Nochomovitz, sa rozhodol skrátiť si dlhé chvíle doma zaujímavým závodom – domácim maratónom.

Točil sa s ním svet

Využil na to sedem metrov dlhý a meter široký balkón a po jeho obvode prebehol približne 6 000-krát, až kým mu aplikácia neukázala dosiahnutú dĺžku 42 195 m.

Potreboval na to 6 hodín a 48 minút. „Zabehol som maratón na balkóne. Všetko sa okolo mňa točí a chce sa mi zvracať. Ďakujem všetkým za podporu,“ napísal 32-ročný Francúz na instagrame.

„Keď som dostal príkaz zostať doma, povedal som si, že najlepšou možnosťou, ako sa nepoddať rutine, je šport a beh.

Mal som aj možnosť behať okolo domu, ale ak by sa takto rozhodli aj susedia, bolo by nás priveľa,“ vysvetlil Nochomovitz, ktorý sa takto stal snáď prvým človekom, ktorému sa podarilo zabehnúť maratónsku trať na jeho vlastnom balkóne.

Šíriaci sa koronavírus si vyžiadal aj vo Francúzsku tvrdé obmedzenia života ľudí. Rovnako ako Rakúšania, Taliani, či Španieli aj Francúzi majú už od vlády nariadené zostať doma s výnimkou nákupov, návštevy lekára alebo chodenia do práce.

sam, SITA, foto: internet, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…