Domov Šport Odpisovaný Real zaskočil Nou Camp

Odpisovaný Real zaskočil Nou Camp

0
0

Pred úvodným semifinálovým duelom španielskeho Copa Del Rey bola jasným favoritom na víťazstvo domáca Barcelona. Ligový líder si však so svojím odvekým rivalom nedokázal poradiť a v nie príliš atraktívnom zápase ukoristil na vlastnom trávniku iba remízu.

Očakávaný súboj titanov nepriniesol gólové hody, hoci na prvý presný zásah museli diváci čakať len do šiestej minúty. Spolupráca útočného tria Vinícius –Benzema – Vázquez dostala nepozornú defenzívu „blaugranas“ do úzkych a práve posledný menovaný poslal zoči‑voči Ter Stegenovi hostí do vedenia.

Zvyšok prvého polčasu však patril bezvýhradne Kataláncom. Obrovskú snahu o vyrovnanie mohol korunovať Rakitič, no jeho pokus opečiatkoval brvno.

Vytúžený gól tak prišiel až v 57. minúte. Po úniku Jordiho Albu a Suárezovej strele do žrde sa k lopte dostal mladík Malcom. Brazílčan si zachoval chladnú hlavu a milimetrovým projektilom prekonal spleť bielych tiel.

Ani prítomnosť Lionela Messiho nedokázala záverečnú tretinu zápasu vytiahnuť z biedy, a tak sa arcirivali po 90 minútach rozišli zmierlivo 1:1.

Odveta semifinále kráľovského pohára je na programe 27. februára. Barcelona sa s Realom Madrid následne stretne v ligovom dueli o tri dni neskôr na Santiago Bernabéu.