Domov Šport Outsideri zaskočili favoritov. Barcelona aj Real sa lúčia s pohárom

Outsideri zaskočili favoritov. Barcelona aj Real sa lúčia s pohárom

0
0

Štvrťfinále španielskeho Copa del Rey sa nieslo v znamení obrovských prekvapení. Azda v žiadnom z kvarteta duelov sa z víťazstva neradoval papierový favorit. Svoje o tom vedia aj hráči Realu Madrid či Barcelony, ktorí na ceste do veľkolepého finále stroskotali na baskických súperoch.

Nový tréner, žiadna zmena

Barcelona sa vo štvrtok 6. februára predstavila na trávniku Athletica Bilbao. Družina okolo kapitána Lionela Messiho po zmene hlavného kouča nezažíva očakávané zlepšenie a po strate vedúcej pozície v domácej súťaži prišlo aj zlyhanie v pohári.

„Los leones“ na domácej pôde Barcelonu prakticky k ničomu nepustili. Najväčšiu šancu na otvorenie skóre mal v 70. minúte Antoine Griezmann, Francúz však z dobrej pozície neprekonal pozorného Simóna.

V 88. minúte mal gól na kopačke Messi, opäť však úradoval gólman domácich. Rozhodnutie tak prišlo až v nadstavenom čase. Ibaiov center poslal nešťastne do vlastnej siete Sergio Busquets.

„Blaugranas“ už po druhýkrát v sezóne nestačili na súpera z Bilbaa a opäť rozhodol jediný gól zo záveru stretnutia. Kormidelník Quique Setién aj napriek vypadnutiu z pohára vníma pokrok.

„Myslím si, že sme urobili krok vpred. Hrali sme lepšie ako náš súper. Všetko dopadlo dobre, až na výsledok,“ poznamenal kouč Kataláncov.

Prekliatie pokračuje

Líder LaLigy Real Madrid v domácom stánku privítal aktuálne šiestu priečku okupujúci Real Sociedad. Zinedine Zidane sa rozhodol rotovať zostavu a v základnej jedenástke sa objavili také mená, ako Marcelo, James Rodríguez či Brahim Díaz.

Tento ťah sa Francúzovi nevyplatil, nakoľko „los blancos“ prehrávali už od 22. minúty. Spoza vápna sa presadil kmeňový hráč Madridu Martin Ødegaard.

V 56. minúte to bolo už 3:0 pre hostí. Dvoma presnými zásahmi sa vyznamenal Švéd Alexander Isak. Domáci museli rýchlo reagovať a iskierku nádeje sa podarilo strelou z uhla vykresať Marcelovi.

Na 4:1 zvýšil z bezprostrednej blízkosti nikým nestrážený Merino. Madridčania dokázali znížiť na rozdiel jedného gólu za pomoci Rodryga a Nacha, avšak víťazmi prestrelky na Bernabéu sa zaslúžene stali hráči baskického celku.

Zidane sa ako hlavný tréner „bieleho baletu“ z triumfu v španielskom pohári ešte neradoval. Real túto súťaž opanoval naposledy v sezóne 2013/14, kedy na lavičke sedel Talian Carlo Ancelotti.

„Sme smutní, pretože keď prehráme, niečo sa muselo pokaziť. Takto to však vo futbale chodí. Dopustili sme sa chýb, ktoré zvyčajne nerobíme, a vypadnutie z pohára nás bolí,“ skonštatoval po zápase „Zizou“.

Mirandés prepisuje históriu

Real a Barcelona však nie sú jedinými favoritmi, ktorí sa s pohárom museli rozlúčiť už v štvrťfinále. Obhajca trofeje z Valencie zakopol na trávniku Granady v pomere 1:2, zatiaľ čo Villarealu vystavil jasnú stopku v pomere 2:4 druholigista.

CD Mirandés sa tak postupom cez „žltú ponorku“ stalo prvým klubom mimo najvyššej súťaže, ktorý sa dvakrát objavil v semifinále Copa del Rey. Naposledy to dokázal pred ôsmimi rokmi ešte ako účastník tretej ligy.