Domov Šport VIDEO: Patrik Laine prepisoval tabuľky NHL. Bodoval aj Tatar

0
0

Zápas zámorskej NHL medzi Winnipegom a St. Louis sa dá bezpochyby nazvať gólovou prestrelkou. Prispel k tomu najmä fínsky útočník Patrik Laine, ktorý do bránky St. Louis poslal až päť presných zásahov. Úspešný bol aj slovenský hokejista Tomáš Tatar, ktorý si na konto pripísal 10. gól v sezóne.

V hokeji nebýva zvykom, že by v bránke skončilo až 12 pukov. Presne toľko sa ich tam ocitlo v zápase medzi Winnipegom Jets a St. Louis Blues. Brankári oboch tímov museli teda z bránky vyberať puk dovedna 12-krát.

Na zaujímavosti zápasu pridal aj fínsky útočník Patrik Laine, ktorému sa v zápase podarilo skórovať neuveriteľných 5-krát. Práve jeho výkon doviedol Jets k zisku bodov, keď sa im súpera podarilo zdolať 8:4.

Len 20-ročný hokejista sa tak stal tretím hráčom od sezóny 1997/1998, ktorému sa toľkokrát podarilo skórovať. Zároveň sa stal tretím hráčom histórie NHL, ktorý strelil 5 gólov pred dovŕšením 21 rokov. Dotiahol sa tak na hviezdy ako Wayne Gretzky či Don Murdoch.

Pozrite si gólovú kanonádu mladého Fína

Tatarov gól Montrealu nepomohol

Vydarenú sezónu prežíva aj slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý v noci zo soboty na nedeľu zaznamenal svoj 10. gól v aktuálnej sezóne. Vo vyrovnanom zápase proti Bostonu sa mu v 51. minúte podarilo gólom skorigovať stav na 2:2.

Necelé tri minúty pred koncom mu však radosť prekazil John Moore, ktorý prvým sezónnym gólom stav spečatil na konečných 3:2. Súčasná sezóna je ale pre Tatara úspešnou.

Hoci sa Montreal vo východnej konferencii nachádza na 7. mieste, rodák z Ilavy má momentálne na konte 10 gólov a 9 asistencií v 24 zápasoch.

pepe, foto: SITA, video: youtube