Domov Šport Patrioti chcú do Ligy majstrov

Patrioti chcú do Ligy majstrov

0
0

Patrioti Levice podali prihlášku do budúcoročnej edície basketbalovej Ligy majstrov. Pre úradujúceho šampióna Niké SBL a Alpsko­‑jadranského pohára by to bola premiérová účasť v nadnárodnej súťaži pod hlavičkou Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA).

Po zisku tretieho titulu v klubovej histórii viacerí kluboví funkcionári avizovali, že by chceli klub posunúť do vyspelejšej pohárovej Európy.

Prihláška a splnenie všetkých požiadaviek FIBA by mohli byť vzhľadom na organizáciu reprezentačných zápasov Slovenska v kvalifikácii majstrovstiev sveta 2023 akceptované.

„V priebehu minulého týždňa sme prvýkrát v histórii klubu poslali prihlášku do basketbalovej Ligy majstrov (BCL).

Hneď na to sme dostali niekoľkostranový dotazník, kde sme museli vyplniť množstvo otázok týkajúcich sa hlavne infraštruktúry – športovej haly, ale aj schopnosti zabezpečenia ďalšieho množstva vecí v súvislosti s účasťou v tejto prestížnej súťaži.

Naša športová hala síce prešla v posledných rokoch modernizáciou osvetlenia, či výsledkovej tabule, čo nám dalo šancu vôbec uchádzať sa o účasť v tejto súťaži, stále však nedokážeme pokryť všetky kritériá (ako napr. …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

O triumf v Lige národov si zahrajú Chorváti, Holanďania, Španieli a Taliani

Boje v skupinovej fáze Ligy národov skončili. Na finálový turnaj Final Four, na ktorom sa …