Domov Slovensko VIDEO: Pellegrini klepol Blahovi po prstoch

VIDEO: Pellegrini klepol Blahovi po prstoch

0
0

Ľuboš Blaha patrí k najkontroverznejším členom koaličného Smeru-SD aj celého politického spektra.

V tomto prípade ale nemožno tvrdiť, že kontroverzia má ten pozitívny charakter. Známe statusy na sociálnych sieťach v kontexte jeho neomarxistického vnímania si všimol i premiér Peter Pellegrini.

Ten Blahu minulý týždeň kritizoval za jeho protieurópske posolstvá. Pri zasadnutí Výboru Národnej rady SR pre európske záležitosti sa riešilo množstvo tém, ktoré sa týkali slovenského členstva v EÚ, ako i blížiacich sa eurovolieb.

Hlava v smútku

V záver nastal moment, kedy si Pellegrini chytil hlavu do dlaní a vyslovil sa, že ak má niekto vo výbore pre európske záležitosti na EÚ negatívny názor, zrejme by mal zvážiť svoje členstvo v ňom.

Narážal tým na svojho kolegu a zároveň predsedu tohto výboru, Ľuboša Blahu. Hovoril o tom, že nemôže akceptovať to, ak sa niekto o predstaviteľoch EÚ vyjadruje ako o lúzroch či antisocialistoch.

„Predseda výboru pre európske záležitosti sa nemá takto vyjadrovať na adresu Európskej únie. Mal by sa týchto vyjadrení zdržať. To je cez čiaru,“ zdôraznil predseda vlády Peter Pellegrini.

Pellegrini si podal Blahu, ktorý sedel hneď vedľa neho

Blaha (ne)reagoval

„Beriem na vedomie,“ uviedol predseda výboru a opätovne zaútočil na satirickú stránku Zomri, ktorá si dlhodobo z jeho statusov uťahuje. Prekvapujúco, na sociálnej sieti sa ku kritike premiéra na svoju osobu nevyjadroval.

„Tak isto ako Zomri, aj EÚ predstiera, že je niečím viac, než sa zdá, ale pritom každý vidí, že je to len banda zakomplexovaných lúzrov,“ uviedol ešte dávnejšie vo svojom statuse. Otázkou ostáva, kto má v skutočnosti väčšie komplexy.

Fico si Blahu zastal

Bývalý premiér a predseda strany SMER-SD Robert Fico sa síce k „sporu“ svojho premiéra so svojím poslancom nevyjadril, avšak to, že si na nasledujúci deň v pléne parlamentu prisadol k nemu, je rozhodne dôkaz toho, že svojho poslanca si nedá.

Tieto udalosti však opäť  naštartovali reči o tom, že vo vnútri Smeru prebieha boj medzi stúpencami predsedu strany a predsedu vlády.

Denis Ruščák, ano, foto: SITA, video: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…