Domov Šport Polášek je prvým slovenským grandslamovým víťazom

Polášek je prvým slovenským grandslamovým víťazom

0
0

Hoci sa väčšina slovenských tenistov rozlúčila s prvým grandslamom roka hneď v prvých dňoch, jeden predsa len vyniesol našu vlajku na najvyšší piedestál. Filip Polášek so svojím deblovým partnerom Chorvátom Ivanom Dodigom dosiahli najväčší úspech svojich kariér, keď vo finále Australian Open zdolali obhajcov trofeje Američana Rajeeva Rama s Britom Joeom Salisburym.

Polášek s Dodigom už minulý rok siahali na finále. V semifinále však prehrali s domácou dvojicou Purcell/Saville. Tento rok si všetko vynahradili.

Najlepší zápas v živote

Po prvých troch zápasoch, ktoré slovensko­‑chorvátska dvojica zvládla bez straty setu, prišli dva náročné duely, ktoré otestovali aj psychickú odolnosť neskorších víťazov. V semifinále proti chorvátskej dvojici Mektic/Pavič museli dokonca otáčať z 0:1 na sety.

Vo finále však nasadeným päťkám turnaja americko­‑britskému páru Ram/Salisbury nedali šancu a zdolali ich v dvoch setoch 6:3, 6:4. Samotný Polášek označil tento zápas za najlepší vo svojom živote.

„Väčšinou som to ja, kto má počas zápasov výkyvy. Ivan je konzistentnejší hráč a dokáže mi pomôcť aj vo chvíľach, keď mi nevychádzajú údery. Dnes som sa však od začiatku chytil na returne a bolo z toho veľa winnerov. Snažil som sa returnovať kvalitne tak dlho, ako to pôjde a vychádzalo to,“ uviedol Polášek pre oficiálnu webovú stránku ATP.

„Aj keď si to človek veľakrát predstavuje, ako bude vo veľkých zápasoch hrať, ako bude všetky lopty zabíjať, realita je nakoniec vždy iná. To, že sa to teraz stalo vo finále grandslamu, je niečo neuveriteľné a ja som za to len rád,“ doplnil v rozhovore pre Rádio Slovensko…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

UEFA chce fanúšikov na tribúnach

Európska futbalová únia (UEFA) zvažuje revíziu dejísk európskeho futbalového šampionátu po…