Domov Slovensko Polóny tvrdo útočí na Luntera

Polóny tvrdo útočí na Luntera

0
0

„Lunterovci sú symbolom neschopnosti a rodinkárstva,“ píše na svojom fejsbúkovom profile Adrian Polóny, kandidát na nového predsedu Banskobystrického kraja.

Lunter sa pred štyrmi rokmi z pozície moci rozhodol neplatiť dopravcom v banskobystrickom kraji za dopravu. Peniaze na výkon dopravy vo verejnom záujme pritom od štátu každý rok dostával.

Tie sa však protiprávne rozhodol nevyplácať a najal si na to predražených právnikov. Keď sa obe autobusové spoločnosti v súlade so zákonom vzopreli a odmietli jazdiť, Lunter opäť dokázal, že je neschopný a urobil chybné rozhodnutie.

Chcel ich donútiť jazdiť súdnym príkazom. Prehral však na celej čiare. Stredoslováci teraz musia za toto jeho babráctvo zaplatiť veľa miliónov eur.

„Lunter by mal tie peniaze vrátiť a najbližšie 4 roky by sa mal kajať ako šofér SAD Zvolen, bez nároku na mzdu,“ píše Róbert Merva v komentári pod statusom.

Milióny právnikom a pobúrení občania

Polóny vo videu vysvetľuje, ako celý spor vznikol a čo potom nasledovalo, až to skončilo totálnou porážkou Lunterovcov na súde. Právnikom však za ich prehru zaplatili Lunterovci doposiaľ už 2,7 mil. EUR a ďalšie milióny ešte len budú musieť platiť.

Ľudia v kraji sú pobúrení takýmto ľahkovážnym konaním vedenia kraja a dožadujú sa zodpovednosti priamo od Lunterovcov.

Imrich Kovačič, foto: facebook/AP  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…