Domov Šport Pravý bek v rukaviciach či osemgólový duel v Londýne. Čo priniesla Liga majstrov?

0
0

Prvé kolo odvetných zápasov skupinovej fázy LM nám predstavilo mená prvých postupujúcich. Do osemfinále prestížnej súťaže sa určite pozrú PSG, Bayern Mníchov a Juventus Turín. Okrem miesteniek vo vyraďovacej fáze prinieslo štvrté kolo aj niekoľko pamätných momentov či historických zápisov. Ktoré to sú?

Najrýchlejšie góly v histórii

Real Madrid sa na európskej scéne konečne prebral. Po nelichotivých výsledkoch proti Parížu St. Germain či belgickým Bruggám zaznamenal solídny dvojzápas proti Galatasarayu Istanbul.

Po výhre 1:0 v Turecku prišla na Santiagu Bernabéu „demontáž“ v pomere 6:0. Troma gólmi sa na vysokej výhre podieľal mladučký Brazílčan Rodrygo, pričom prvé dva zásahy dosiahol v rekordne krátkom čase (6 minút a 14 sekúnd).

Len 18-ročný rodák z Osasca mohol zaknihovať aj najrýchlejší hetrik v súťaži. K penalte zo 14. minúty sa však postavil kapitán Sergio Ramos, a tak Rodrygo úctyhodný hetrik skompletizoval až v samom závere.

Mladý Rodrygo zariadil triumf Realu

Za zvyšnými dvoma gólmi stál nestarnúci Karim Benzema. Francúz strelil v drese „los blancos“ už svoj 50. gól v Lige majstrov, čím prekonal klubovú legendu Alfreda di Stefana.

Žiadny gólman, žiadny problém!

Manchester City zavítal na legendárne milánske San Siro, kde čelil nováčikovi v podobe Atalanty Bergamo. Prvý duel týchto dvoch celkov skončil jasnou výhrou „sky blues“ v pomere 5:1.

Aj tentoraz vstúpili hostia do zápasu lepšie, keď už od 7. minúty viedli zásluhou Raheema Sterlinga. Počas polčasovej prestávky však musel brankár „citizens“ Ederson odstúpiť a náhradníka Brava prekonal v 49. minúte Pašalič.

Ďalšia tvrdá rana pre hostí prišla v 81. minúte. Claudio Bravo po nebezpečnom sklze uvidel červenú kartu a duel tak musel dochytať obranca Kyle Walker.

Kyle Walker ako gólman

Angličan si hneď pri prvej štandardke pripísal dôležitý zákrok a tímu dopomohol k remíze 1:1.

Juventus s prestížnym míľnikom

Zverenci talianskeho trénera Maurizia Sarriho síce nepodávajú také sebavedomé výkony, ako tomu bolo po minulé sezóny pod Allegrim, avšak napriek tomu si ako jedni z mála už zabezpečili postup zo skupiny.

Účasť v osemfinále si zabezpečili výhrou 2:1 na mrazivej pôde Lokomotivu Moskva. O triumf sa presnými zásahmi postarali Walesan Aaron Ramsey a Brazílčan Douglas Costa.

Už Ramseyho úvodný gól zaradil „starú dámu“ do mimoriadnej spoločnosti klubov, ktoré nastrieľali v „milionárskej“ súťaži 300 a viac gólov.

Lepšie na tom sú v novodobej histórii LM už len Manchester United (373), Bayern Mníchov (470), FC Barcelona (506) a Real Madrid (554). Ramsey sa taktiež stal prvým „ostrovanom“ v drese Juventusu s gólom v Lige majstrov.

Góly, karty a „vlastence“

„Divoký“ západ Londýna. Tam sa v utorok večer odohral vskutku kuriózny duel medzi domácou Chelsea a Ajaxom Amsterdam. Prvé meranie síl v Holandsku zvládli lepšie Londýnčania, ktorí si domov odniesli cenné tri body.

Na Stamford Bridge však všetko vyzeralo od úvodu inak. Po prvom dejstve vyhrával Ajax 3:1 po nešťastných vlastných góloch Abrahama, Kepu a presnom zásahu Promesa.

Krátko pred 70. minútou však semifinalista uplynulého ročníka prišiel o dvoch hráčov. Faul Blinda a následná ruka Veltmana pri ponechanej výhode znamenali pre duo hráčov druhé žlté karty a teda predčasný odchod pod sprchy.

Chelsea sa šance chopila a už o päť minút vyrovnala stav stretnutia. V 78. minúte dokonca dostal „blues“ do vedenia kapitán Azpilicueta, avšak jeho gól arbiter následne odvolal pre ruku Abrahama.