Domov Slovensko Prieskum: Danko s Matovičom klesajú, Hlina stúpa

Prieskum: Danko s Matovičom klesajú, Hlina stúpa

0
0

Prieskum volebných preferencií, ktorý uskutočnila agentúra Focus na začiatku októbra, potvrdzuje dlhodobú tendenciu vývoja podpory jednotlivých strán.

Po nie príliš úspešnom lete si naďalej pohoršuje koaličná SNS. Od posledného prieskumu stratila 0,6 percenta hlasov. Podobne je na tom Matovičova OĽaNO.

Jej líder sa rozhodol ignorovať parlamentný život a voliči mu to dávajú pocítiť. Oproti septembru stratil viac ako jedno percento hlasov. Hoci sú koaličné Smer‑SD a Most‑Híd percentuálne stabilné, s upadajúcou SNS by už niekoľko mesiacov darmo skladali vládu.

V parlamente by im chýbalo až 8 kresiel. Z relevantných strán, teda tých, ktoré majú šancu miešať kartami v parlamentom boji si najviac polepšilo Hlinovo KDH, ktoré sa prehuplo už cez hranicu 7 percent.

Účasť vo voľbách by bola takmer 68 percent. Agentúra FOCUS uskutočnila prieskum 4.-11. 10. 2017 verejnej mienky formou osobného dopytovania. Výberovú vzorku tvorilo 1003 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

sam, zdroj: Focus

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…