Domov Slovensko PRIESKUM: Ľudia najviac veria Lengvarskému, najmenej Matovičovi

PRIESKUM: Ľudia najviac veria Lengvarskému, najmenej Matovičovi

0
0

Najdôveryhodnejším spomedzi členov vlády je minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Naopak, najväčšiu nedôveru má minister financií Igor Matovič (OĽANO). Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý sa realizoval od 20. do 27. októbra na vzorke 1009 respondentov.

Lengvarskému dôveruje 34,8 percenta a nedôveruje 61,2 percenta respondentov. Po šéfovi rezortu zdravotníctva v prieskume dôveryhodnosti členov vlády nasleduje minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) s dôverou 34,2 percenta a nedôverou 54,4 percenta.

Tretí v poradí je minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO). Dôveru mu vyjadrilo 32 percent a nedôveru 62,1 percenta respondentov.

Premiér Eduard Heger (OĽANO) na piatom mieste má dôveru 29,7 percenta a nedôveru 67,5 percenta ľudí. Hneď za ním sa umiestnil predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) s dôverou 27,3 percenta a nedôverou 70,2 percenta.

Zo všetkých členov vlády skončil najhoršie expremiér a predseda víťazného hnutia z posledných parlamentných volieb OĽaNO Igor Matovič. Dôveruje mu len 11,3 percenta opýtaných a nedôveruje až 87,2 percenta.

 

red, TASR, zdroj: FOCUS, foto: TASR/Jaroslav NovákNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…