Domov Slovensko Prieskum: Sily v opozícii sa preskupili

Prieskum: Sily v opozícii sa preskupili

0
0

Podľa najnovšieho prieskumu, ktorý v októbri realizovala agentúra Focus pre televíziu Markíza, by parlamentné voľby vyhrala strana Smer-SD. Súčasná koalícia by vládu nezostavila, no k zaujímavému preskupeniu voličských preferencií došlo najmä v opozícii.

Keby sa parlamentné voľby konali v polovici októbra, so ziskom 22 % by ich vyhrala strana Smer-SD. Keďže bol prieskum realizovaný v čase, kedy naplno, vďaka zverejnenej nahrávke, ožila kauza Gorila, ako sa ukazuje, táto kauza Smer-SD nijako nepoškodila.

So súčasnými koaličnými partnermi by však vládu nezostavila. SNS sa drží stále okolo 7 % a Most-Híd, ktorý už mesiace rokuje s inými maďarskými stranami na spoločnom postupe do volieb, naďalej klesá, v aktuálnom prieskume už pod 4 %.

Z opozičných strán najvýraznejšie klesla dvojkoalícia PS/Spolu, a to o viac ako 2 %, a problémy v Sas-ke stáli stranu viac ako jedno percento. V súčasnosti by brány parlamentu prekročili len tak tak.

Treťou najsilnejšou stranou naďalej ostáva Kotlebova ĽS NS. Výraznejší nárast zaznamenali Kiskovci, narástli o 2 a pol percenta. Strany Sme rodina, KDH a OĽaNO si udržujú svoje preferencie medzi 6 – 8 %.

Zaujímavý je aj pohľad na novovzniknuté strany. Druckerova Dobrá voľba nedosahuje zatiaľ ani 2,5 percenta, Harabinova Vlasť vo svojom prvom prieskume nedosiahla ani 2 % a poľnohospodárska platforma Máme toho dosť len tesne prekročila 1 % voličských preferencií.

Odídenci zo SaS pri pohľade na najnovší prieskum iste od radosti neskáču, veď 0,1 %, ktoré v prieskume dosiahli, sú ďaleko od možnosti opäť zasadnúť do poslaneckých lavíc.

Do parlamentu by sa podľa prieskumu agentúry Focus dostali SMER-SD (39 kresiel v parlamenet), koalícia strán PS/SPOLU (20), Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (18), Za ľudí (16), Sme rodina – Boris Kollár (13), SNS (12), KDH (12), OĽaNO (11), SaS (9).

ano, graf: MB, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …