Domov Slovensko Prieskum: Voľby by vyhral Hlas-SD pred Smerom-SD a SaS

Prieskum: Voľby by vyhral Hlas-SD pred Smerom-SD a SaS

0
0

Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v októbri, jednoznačne by ich ovládla opozícia. Koalícia by na celej čiare pohorela, keď jediná jej strana by prekročila dvojcifernú hranicu percentuálneho zisku.

Podľa prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza by voľby v októbri vyhrala strana Hlas-SD so ziskom 19,3 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončila strana Smer-SD s podporou 15,5 percenta.

Jediná koaličná strana so ziskom dvojciferného čísla by bola strana SaS s 12,2 percenta hlasov. Do parlamentu by sa dostalo aj v posledných voľbách najsilnejšie hnutie OĽANO s 8,4 percentami, nasleduje Progresívne Slovensko so 6,9 percentami, hnutie Sme rodina (6,3 percenta) a KDH so 6,1 percentami.

So ziskom 5,5 percenta by sa do NR SR dostala aj Republika a poslednou stranou by bola Aliancia (5,2 percenta). Naopak päťpercentnú hranicu potrebnú na vstup do parlamentu by neprekročili a do NR SR sa nedostali ĽS NS (3,8 percenta), SNS (3,3 percenta), Za ľudí (2,8 percenta), Dobrá voľba (2,2 percenta) a Spolu (1,1 percenta). Prieskum sa realizoval od 20. do 27. októbra na vzorke 1 009 respondentov.

Vláda by vznikala ťažko

Zloženie vlády pri týchto percentuálnych ziskoch by rozhodne nebolo jednoduché. Hlasu so Smerom by na vládu chýbalo 15 kresiel, súčasnej vládnej koalícii 29 a možná by tak nebola vláda ani s Progresívnym Slovenskom a KDH, ktoré by dodali 23 poslancov.

Otázne ostáva, ku ktorému zoskupeniu má bližšie koalícia maďarských strán či bývalí Kotlebovci.

ano, TASR, zdroj: FOCUS, foto: TASR/Štefan PuškášNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…