Domov Ekonomika PRIESKUM: Zdravotníctvo je nedostatočne financované a nefunguje dobre

PRIESKUM: Zdravotníctvo je nedostatočne financované a nefunguje dobre

0
0

To, že financie v slovenskom zdravotníctve chýbajú, asi netreba nijak zvlášť deklarovať a nenájde sa veľa takých, ktorí by nám tento názor chceli vyvracať. Podľa prieskumu agentúry MN Force si to totiž myslí drvivá väčšina Slovákov.

Reprezentatívny prieskum, ktorý iniciovala zdravotná poisťovňa Union, odhalil, že až traja zo štyroch Slovákov si myslia, že slovenské zdravotníctvo je nedostatočne financované.

Takmer rovnaký počet ľudí sa vyjadril, že tento sektor nefunguje dobre a je potrebné v ňom prijať zmeny.

Takmer polovica respondentov v prieskume uviedla, že pri výbere zdravotnej poisťovne je pre nich dôležité, aby sa s ňou nespájali škandály a kauzy, a 44 % deklarovalo, že je rovnako dôležité, aby poisťovňa spravovala peniaze transparentne.

Zároveň podľa prieskumu iba 13 % Slovákov verí, že štátna poisťovňa hospodári s verejným zdravotným poistením lepšie ako súkromné poisťovne.

Drvivá väčšina respondentov (81 %) si myslí, že žiadna zdravotná poisťovňa na Slovensku by sa nikdy nemala dostať do straty.

Práve zlé hospodárenie poisťovní s peniazmi je top dôvod, pre ktorý Slováci uvádzajú, že by určite zmenili poisťovňu (54 %).

„Potvrdilo sa nám, že verejnosť vyžaduje väčšiu transparentnosť v sektore, o ktorej bude dôležité diskutovať aj pri zostavovaní nového štátneho rozpočtu,“ uviedla k prieskumu zdravotná poisťovňa Union.red, SITA, foto: shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…