Domov Šport Prvá veľká trofej tejto sezóny pre Liverpool

Prvá veľká trofej tejto sezóny pre Liverpool

0
0

Minulú stredu sa v tureckom Istanbule rozhodlo o držiteľovi prvej veľkej trofeje sezóny. Európsky superpohár získali hráči Liverpoolu, ktorý si v čisto anglickom súboji poradili s FC Chelsea.

Po vytúženej ušatej trofeji získal Jürgen Klopp ďalší významný artikel do zbierky. Jeho tím FC Liverpool si ako víťaz Ligy majstrov zahral s víťazom Európskej ligy FC Chelsea o Európsky superpohár.

Vo vyrovnanom dueli sa vedenia ujali Londýnčania, keď sa v 36. minúte presadil Olivier Giroud. Na začiatku druhého polčasu vyrovnával na 1:1 Sadio Mané.

Rovnaké skóre svietilo na ukazovateli aj po 90-tich minútach a tak sa šlo do predĺženia. V ňom misky váh na stranu The Reds naklonil v 95. minúte opäť Mané, avšak už o šesť minút na to dostal Jorginho možnosť vyrovnať a z bieleho bodu sa nemýlil.

Keďže ani 30-minútové predĺženie rozuzlenie neprinieslo, nasledovali pokutové kopy. V nich strelci dokonale zatienili oboch brankárov.

Svoj pokus pokazil až desiaty strelec v poradí. Tammy Abraham zvolil strelu do stredu brány, pričom Adrian jeho zámer prečítal a poľahky vychytal pre The Reds Európsky superpohár.

Liverpool sa v zápase o superpohár predstavil už po šiestykrát, pričom sa až štyrikrát tešil z jeho zisku. Chelsea pri svojej štvrtej účasti už tretíkrát ťahala za kratší koniec.

Rozhodkyňa dostala pochvalu

Zápas o Európsky superpohár bol špecifický aj preto, že ho po prvýkrát v histórii rozhodovala žena. Stéphanie Frappartová si vyslúžila za svoj výkon od aktérov pochvalu.

„Povedal som im, že keby sme hrali tak, ako ony rozhodovali, vyhrali by sme 6:0. Odviedli skvelú prácu, boli naozaj, naozaj dobré. V tomto historickom okamihu bol na ne vyvinutý veľký tlak, ale zostali pokojné a urobili, čo museli.

Nemôžem viac rešpektovať Stéphanie Frappartovú,“ pochválil rozhodkyne tréner víťazného celku Jürgen Klopp.