Domov Šport Prvý Federálny pohár získali basketbalistky Hradca Králové

Prvý Federálny pohár získali basketbalistky Hradca Králové

0
0

Víťazom historicky prvého Federálneho pohára sa stali basketbalistky Sokola Hradec Králové. Vo finále triumfovali nad Young Angels Košice 83:68. V súboji o tretie miesto si hostiteľky turnaja Piešťanské čajky poradili s aktuálnym lídrom najvyššej ženskej extraligy MBK Ružomberok 65:58.

Na turnaji o Federálny pohár v basketbale žien v Piešťanoch sa zúčastnili prvé štyri celky najvyššej slovenskej súťaže – MBK Ružomberok, Piešťanské Čajky, Young Angels Košice a BK ŠKP 08 Banská Bystrica, ktoré doplnili dva české tímy – Sokol Hradec Králové (3. tím najvyššej českej súťaže) a Slovanka MB (6.).

Zo štvrťfinálových duelov postúpili do semifinále Hradec Králové, po víťazstve 82:44 na Banskou Bystricou a Košice, po víťazstve nad Slovankou 88:71. Zdolané tímy si zahrali o 5.-6. miesto, v ktorom dominovali české hráčky 74:72 pp.

Víťazné tímy narazili v semifinále na dva najlepšie celky najvyššej slovenskej súťaže. V oboch prípadoch však favoriti zaostali. Ružomberok podľahol Košiciam 70:77 a domáce Piešťany Hradcu Králové vysoko 61:80. Bronz ukoristil napokon domáci celok.

Košiciam došli sily

Finále odštartovali výborne Košice, ktoré po troch minútach viedli 11:0 a po prvej štvrtine 20:13. V druhej časti sa hral ofenzívnejší basketbal, mierne navrch mal slovenský zástupca.

Piatimi bodmi v závere si vypracoval polčasové vedenie 41:38. Do druhého polčasu famózne odštartoval Hradec Králové, úsekom 14:2 obrátil vývoj stretnutia na svoju stranu a bezpečne si postrážil tretie víťazstvo v priebehu troch dní a mohol sa radovať zo zisku trofeje pre víťaza…