Domov Slovensko R. Raši: Prostriedky na dofinancovanie nemocníc sa dajú nájsť v návrhu rozpočtu

R. Raši: Prostriedky na dofinancovanie nemocníc sa dajú nájsť v návrhu rozpočtu

0
0

Vláda môže nájsť peniaze na dofinancovanie nemocníc vďaka uvoľneniu prostriedkov z pandemickej rezervy a z rezervy na legislatívne zmeny v rámci navrhovaného rozpočtu na budúci rok. Myslí si to podpredseda mimoparlamentného Hlasu-SD Richard Raši. Zároveň kritizuje, že vláda má rok a pol na stole požiadavky lekárskych odborárov, no pár dní pred avizovaným odchodom vyše 2 100 lekárov sa nenašla dohoda ani na prvom bode požiadaviek.

Jedno z riešení vidí Raši v návrhu štátneho rozpočtu na rok 2023, ktorý obsahuje pandemickú položku a položku na finančné nároky, ktoré prinesú legislatívne zmeny vlády.

„Keby sme z týchto peňazí preniesli z jednej položky 400 a z druhej 450 miliónov eur do rezortu zdravotníctva, máme okamžite vyriešený problém financovania nemocníc.

Je to v rozpočte, napriek tomu sa rokovania zasekli na prvom bode, aby nemocnice dostali toľko peňazí, za koľko odliečia,“ povedal na pondelkovej tlačovej konferencii.

Za jediné riešenie celej situácie považuje dohodu medzi vládou a Lekárskym odborovým združením (LOZ), žiadny záložný plán neexistuje. Ak by lekári nestiahli výpovede, pacienti podľa neho nedostanú adekvátnu zdravotnú starostlivosť.

xd, TASR, foto: printscreen  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…