Domov Komentáre RAŠI: Čo hovoria výsledky testovania?

RAŠI: Čo hovoria výsledky testovania?

0
0

Viac ako 3,3 milióna otestovaných ľudí počas víkendu nie je úspech Igora Matoviča, ani tejto vlády. Je to výsledok disciplíny a zodpovednosti obyvateľov Slovenska, ktorí nechcú v tejto ťažkej dobe prísť o prácu, či dvojtýždenný príjem, čo im od vlády reálne hrozilo.

A je to aj výsledok práce primátorov, starostov, zdravotníkov a dobrovoľníkov, ktorí si Matovičov nápad s testovaním nadľudsky odmakali.

Tieto manévre nás odhadom stáli 100 miliónov eur. Sumu, za ktorú sa dajú postaviť tri plne vybavené nemocnice, 400 škôlok so štyrmi triedami, alebo 20 základných škôl, ktoré v mnohých obciach tak zúfalo chýbajú.

Experiment, ktorý nevymysleli ani neodporúčali zdravotníci, ale politik Igor Matovič, samozrejme nemôže mať ani sľubované protiepidemické dopady.

Testy na laboratórne použitie, nevhodné na plošné testovanie, používané mimo laboratórií, na poslednú chvíľu pozháňanými často preťaženými zdravotníkmi (veľká úcta k ich výkonu), nedávajú žiadnu záruku medicínskej relevancie výsledkov. Nakoniec, aj keď sa o tom taktne mlčí, potvrdzuje to aj iba 1% pozitívne testovaných, čo vôbec nezodpovedá stavu v našich nemocniciach.

Počas víkendu sa testovalo aj spoľahlivými PCR testami. Otestovali sa desaťtisíce ľudí, ktorí sa Matovičovho testovania nechceli zúčastniť a radšej si testy sami zaplatili. A výsledok – pozitívnych približne päť percent.

Na porovnanie, štátne antigénové testovanie odhalilo jedno percento pozitívnych. Môže to znamenať, že každý 25. človek medzi nami môže byť pozitívny, ale má štátne potvrdenie o negativite. Aké to bude mať následky si všetci vieme predstaviť.

Na posilnenie PCR testovania a posilnenie hygienikov, ktorí vyhľadávajú kontakty, nebola vláda ochotná v lete uvoľniť ani len 5 miliónov. Ale Igor Matovič za 100 miliónov zorganizoval vlastnú reality show, do ktorej donútil zapojiť sa celé Slovensko.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 31-32/2022: Okrem slniečka nám podkurujú aj politici

Toto leto je poriadne horúce. A to nehovoríme len o vonkajšej teplote. Poriadne sa potíme …