Domov Komentáre RAŠI: Likvidátori zdravotníctva

RAŠI: Likvidátori zdravotníctva

0
0

OĽANO už dva roky systematicky likviduje naše zdravotníctvo. A to na internete dodnes nájdete videá z predvolebnej kampane, kde Igor Matovič pred Úradom vlády zapálil 5 000 sviečok za takzvané odvrátiteľné úmrtie, čiže za ľudí, ktorí nedostali adekvátnu a včasnú zdravotnú starostliovsť a preto zomreli.

To bolo tesne pred voľbami. Vtedy sľubovali onkologickým pacientom operácie do dvoch týždňov, zdravotníkom zvýšenie platov, férové výberové konania na riaditeľov nemocníc. Dnes robia presný opak.

Sľubovali aj dostavbu nemocnice na Rázsochách. Realita? S nemocnicou táto vláda ani nepohla, dokonca voči bývalému ministrovi Krajčímu sa na ministerstve vedie škodové konanie, keď nezaplatil načas faktúry za búranie nepoužiteľného skeletu.

Peniaze na výstavbu tejto nemocnice máme v pláne obnovy, ale nemáme na ministerstve zdravotníctva a vo vláde ľudí schopných ju postaviť.

OĽANO klamalo voličov v takmer všetkom, ale vrátim sa k 5 000 sviečkam a použijem len fakty. Do roku 2019 zomieralo na Slovensku približne priemerne 53 000 ľudí ročne.

V roku 2020 to bolo vyše 59 000 a v minulom roku rekordných 73 000. Z toho na COVID-19 do konca roka 2021 zomrelo cca 16 000 ľudí. Znamená to, že mimo pacientov s covidom zomrelo navyše na Slovensku za dva roky takmer 10 000 ľudí. To je ročne 5 000.

A presne toto sú ľudia, ktorí sa nedostali k lekárovi, ktorí nedostali správnu zdravotnú starostlivosť, ktorí nemohli ísť na preventívnu prehliadku a potom už bolo neskoro.

A za tieto úmrtia je zodpovedná táto vláda, minister zdravotníctva Lengvarský, bývalý minister Krajčí a celé OĽANO na čele s Igorom Matovičom.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…