Domov Šport Real Madrid ako prvý obhájil víťazstvo v Lige majstrov

Real Madrid ako prvý obhájil víťazstvo v Lige majstrov

0
0

Real Madrid predĺžil svoju nadvládu nad európskym futbalom. Vo finále Ligy majstrov na Millennium Stadium v Cardiffe pod zatiahnutou strechou zdolal nečakane hladko rozdielom triedy Juventus Turín a získal svoj historicky 12. titul z tejto súťaže. A ako prvému klubu v novodobom formáte Champions League sa mu podarilo trofej obhájiť.

Cristiano Ronaldo bol opäť kľúčovou postavou víťazov. Strelil dva góly, stal sa prvým hráčom, ktorý skóroval v troch finále LM, a tiež s 12 gólmi najlepším strelcom prestížnej súťaže v tomto ročníku pred 11-gólovým Lionelom Messim z FC Barcelona.

Úradujúci španielsky majster tiež v tejto súťaži ako prvý klub pokoril hranicu 500 gólov po prvom zásahu CR7. A strelecky nevyšiel naprázdno už v 65. zápase v rade, v ktorých dal 182 gólov!

„Poctivo som sa na záver sezóny pripravoval, práve v tomto období môžete vyhrávať najväčšie trofeje. Je to neuveriteľné, za sebou mám ďalšiu skvelú sezónu. Mám ohromnú radosť, že sa nám ju podarilo zakončiť takýmto veľkolepým spôsobom.

Tréner nás v polčase povzbudzoval a prízvukoval nám, že sa musíme presadiť vlastnými kvalitami,“ radoval sa Cristiano Ronaldo v rozhovore pre web Ligy majstrov.

Zdá sa, že s každým gólom prekoná nejaký míľnik. Na klubovej i reprezentačnej úrovni má vďaka druhej finálovej trefe rovných 600 gólov. Oslávil štvrtý triumf v Lige majstrov, ktorý pridal k tým z rokov 2008, 2014 a 2016. Je to jednoducho génius.

„Každý vie, že Cristiano je pre nás nenahraditeľný,“ vysvetľoval pre BBC stredopoliar Toni Kroos. „Vo štvrťfinále, v semifinále i teraz sme predviedli dobrý tímový výkon, ale chlapíka, ktorý strieľa góly, potrebujete vždy. A on to opäť dokázal.“

Triumf v LM mu stále uniká

Juventus Turín zopakoval rok 2015. Vtedy tiež vyhral Sériu A, národný pohár, ale vo finále LM prehral s FC Barcelona 1:3. Znova neuspel v boji o tretí titul klubového kontinentálneho šampióna a má na konte najviac finálových prehier (EPM+LM) – 7.

Od roku 1996 prehral už piate finále v rade. Pritom v prvom polčase veľkou mierou prispel k výbornému, útočnému a odvážnemu futbalu. Po prestávke však bolo na ihrisku už iba jedno mužstvo – Real.

Brankár „Bianconeri“ Gianluigi Buffon sa mohol stať vôbec najstarším hráčom s trofejou, triumf v LM mu ale stále uniká. Legenda Juventusu bude mať začiatkom budúceho roka štyridsať rokov a mal jednu z posledných šancí Ligu majstrov vyhrať.

Je svetovým šampiónom, s Juventusom vyhral osem talianskych titulov a kedysi s Parmou triumfoval v bývalom Pohári UEFA. Ale na najprestížnejšej klubovej scéne už prehral tretie finále.

V roku 2003 s AC Miláno, predvlani s Barcelonou a v sobotu v Cardiffe proti Realu Madrid.,Sme veľmi sklamaní,“ povedal Buffon do televíznych kamier.

„V prvom polčase sme hrali veľmi dobre a mysleli sme si, že to bolo dosť na to, aby sme finále vyhrali.“ Polčas bol 1:1, po prestávke vládol Real. „Nedokážem si vysvetliť, čo s nami v druhom polčase bolo.

Možno sme v prvom príliš veľa behali a postupne nám došli sily. Súper ukázal svoju ohromnú triedu,“ povedal Buffon. Dva góly mu dal Cristiano Ronaldo. Mimochodom, kedykoľvek proti sebe v Lige majstrov nastúpili, zakaždým ho Portugalčan prekonal.