Domov Slovensko Róbert Krajmer opäť končí. SMERuje na ministerstvo vnútra

Róbert Krajmer opäť končí. SMERuje na ministerstvo vnútra

0
0

Meno Róbert Krajmer zrejme nebude nikomu cudzie. V posledných mesiacoch bolo skloňované azda vo všetkých možných tvaroch. Hlavne kvôli podozreniam a kritike, ktoré sa na jejo osobu zniesli.

Bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA na polícii definitívne skončil.

Krajmerovo repete

Osoba Róberta Krajmera je populárna predovšetkým „vďaka“ februárovej kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Vlna kritiky sa na Krajmera zniesla po tom, čo sa objavili zábery, kde sa nachádzal na mieste činu.

NAKA pritom na mieste nemala čo hľadať a na vyšetrovanie nemala žiadne kompetencie ani dosah. Ešte v marci kvôli mediálnemu tlaku požiadal o odstúpenie zo svojej funkcie šéfa NAKY.

Na policajnom prezídiu však zostal. Nastúpil na pozíciu riaditeľa Oddelenia prevencie a komunikácie Policajného zboru Slovenskej republiky. Repete sa však nevydarilo a Krajmer končí aj na policajnom prezídiu.

Trilógia pokračuje

Niekto by si už povedal, že človek s tak pošramoteným renomé už v polícii a na iných vedúcich pozíciách nemá čo hľadať. Opak je pravdou.

Po skončení na pozícii šéfa protikorupčnej jednotky NAKA i na pozícii riaditeľa Oddelenia prevencie a komunikácie PZ SR má nasmerované na ministerstvo vnútra.

Aký post Róbert Krajmer na rezorte vnútra vedeného ministerkou Denisou Sakovou zaujme, zatiaľ jasné nie je. Trilógia má teda svoje pokračovanie.

Prezident PZ avizoval zmeny

Zmeny v rámci Policajného zboru SR avizoval aj nový prezident PZ Milan Lučanský, ktorý sám povedal, že na oddelení komunikácie a prevencie dôjde k personálnym zmenám. Nešpecifikoval žiadne konkrétne mená ani pozície. Krajmerov odchod však policajné prezídium pripustilo.

Konflikt záujmov

Krajmer sa z nepochopiteľných príčin nachádzal na mieste vraždy novinára a jeho priateľky vo Veľkej Mači, pričom vstúpil aj do samotného domu zavraždeného novinára.

Nielenže jeho kompetencie toto nepovoľovali, ale na povrch vyšli i ďalšie fakty. Investigatívny novinár Ján Kuciak totiž písal o manželke Krajmera.

Jeho manželka Mária Krajmerová mala väzby na firmu Begram právnika Zoroslava Kollára, ktorý figuroval na mafiánskych listinách, ako i s pochybným nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom.

Dnes už bývalá členka predstavenstva Kúpeľov Trenčianske Teplice, ktorú ovláda firma Begram, odpredala aj podiel na bratislavskej nákupnej pasáži Styla. Takmer polovičný podiel previedla v júli tohto roka na firmu Begram riadenú spomínaným právnikom.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ako sa trénuje v zahraničí

Šport je najlepším spôsobom, ako robiť krajine dobré meno v zahraničí. Ten náš je však už …