Domov Šport Rozpadajúca sa Trnava v Európe končí

Rozpadajúca sa Trnava v Európe končí

0
0

Futbalisti trnavského Spartaka sa v 5. kole skupinovej fázy Európskej ligy predstavili na štadióne belgického Anderlechtu, z ktorého pre postup medzi najlepších 32 tímov potrebovali odísť s plným bodovým ziskom.

Za brány šestnásťfinále však po bezgólovej deľbe bodov napokon nazrú hráči tureckého Fenerbahce a Dinama Záhreb. Trnave tak po postupnom klubovom rozpade nepomôže zlepšiť situáciu ani účasť v prestížnej súťaži.

Pochované postupové šance

„Na posledné dva zápasy sa tešíme a užijeme si ich. Nehľadíme na postup. Chceme získať ešte nejaké body a zlepšiť koeficient slovenského futbalu. O to sa ešte pobijeme,“ vyjadril sa pred odchodom do Belgicka tréner Radoslav Látal.

Tréner Látal.

Spartak sa na štadióne Anderlechtu predstavil v oklieštenej zostave. Po dvojzápasovej absencii na európskej scéne sa síce vrátil útočník Bakoš, no v defenzívnych radoch „andelom“ chýbali Godál či Kadlec.

Na postup bol potrebný trojbodový zisk a taktiež pomoc od Dinama Záhreb v súboji s Fenerbahce. V nie veľmi atraktívnom prvom dejstve dominovali domáci, no skóre mohol otvoriť v 32. min. Bakoš, jeho pokus však zastavil gólman Didillon.

Po prestávke sa k slovu opäť hlásil Anderlecht, no jeho bezzubá ofenzíva nedokázala výraznejšieho ohroziť Chudého svätyňu. Slovenský brankár musel zasahovať až v 76. min., kedy skvelým zákrokom zneškodnil Mariokovu strelu.

Červeno‑čierni sa tak radovali z cenného bodu, no na postupové priečky im to stačiť nebude. Rozlúčku s futbalovou Európou podstúpi Spartak vo štvrtok 13. decembra, kedy na svojom štadióne privíta turecké Fenerbahce.

Zatopený problémami

Po úspešnej uplynulej sezóne, ktorá pre Spartak znamenala ukončenie 45-ročného čakania na ligový titul, zažíva klub z malého Ríma jeseň ako zo zlého sna.

Informácie o finančných problémoch zakrátko zatienili oficiálne oznámenia o odchodoch kľúčových postáv. Vedenie klubu opustia majiteľ Vladimír Poór, prezident Dušan Keketi starší, generálny manažér Pavel Hoftych a tréner Radoslav Látal.

Avizovali tak v pondelok 26. a v utorok 27. septembra po domácej prehre s Nitrou. Ako prví sa rozhodli ukončiť pôsobenie vo vedení slovenského majstra kouč Látal s manažérom Pavlom Hoftychom.

Urobia tak po konci jesennej časti. Dôvodom je nedostatočná podpora zo strany mesta a taktiež správanie niektorých fanúšikov. „Stále som veril, že môžeme ísť tzv. plzenskou cestou.

Ale teraz už viem, že v meste nie je možné dosiahnuť vo viacerých subjektoch zhodu, aby sa futbal v Trnave dostal ďalej. A to aj napriek tomu, že sme sa veľakrát pokúšali o rôznu formu spolupráce.

Nikam sme nedospeli,“ uviedol v tlačovej správe Spartaka Trnava generálny manažér, „nepáči sa mi taktiež fakt, že našu prácu rešpektujú viac súperi, proti ktorým hráme – Anderlecht, Fenerbahce či Dinamo Záhreb, Legia Varšava s Ľubľanou, ako ľudia v meste.“

Na duo zakrátko nadviazal aj majiteľ klubu Vladimír Poór. Ostro skritizoval najmä postoj fanúšikov. Tí sa podľa jeho vlastných slov rozhodli potopiť klub práve v časoch, keď potreboval najväčšiu podporu.

Veď Spartak je len jedným z dvojice tímov z Československa, ktorí prežívajú záťaž v podobe troch súťaží. „Bohužiaľ, musím povedať, že niektorí naši fanúšikovia, aby som ich nehádzal do jedného vreca, sa rozhodli, že keď je najhoršie, vtedy si treba ešte viac kopnúť.

A tak si kopli. Docielili jediné, že ma to už vôbec nezaujíma,“ uviedol Poór na oficiálnom webe Spartaka. Poóra dočasne nahradí tzv. krízový manažment, kým sa pre klub nenájde nový majiteľ. „Pre mňa už Spartak, čo sa futbalu týka, neexistuje,“ dodal Poór.

Vladimír Poór (vpravo) so Spartakom skončil.

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

75 rokov budovania mieru a bezpečnosti vo svete

24. októbra si svet pripomína Deň OSN. Ten má symbolizovať historický okamih, kedy do plat…