Domov Šport VIDEO: Sádecký drží zástavu Slovana

VIDEO: Sádecký drží zástavu Slovana

0
0

Jediný slovenský zástupca v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) HC Slovan Bratislava minulý týždeň ukončil tohtosezónne účinkovanie v nej s najhoršou bilanciou odkedy sa v roku 2012 do súťaže zapojil. Klub však vďaka útočníkovi Borisovi Sádeckému predsa len zabodoval.

Minulý štvrtok odohral bratislavský Slovan posledný tohtosezónny zápas, keď na domácom ľade privítal Dynamo Minsk, ktorý sa do play‑ off taktiež neprebojoval. Slovan sa so svojimi fanúšikmi i sezónou rozlúčil víťazstvom 4:2.

Najhoršia sezóna

Sezóna 2017/2018 bola pre „belasých“ vôbec tá najhoršia počas ich účinkovania v KHL. Slovan nedokázal, tak ako to bolo po minulé roky, vypredávať arénu, ani predvádzať vyrovnané kvalitné výkony.

Čerešničkou na torte, v negatívnom zmysle slova, bola olympijská nominácia reprezentačného trénera Ramseyho bez čo i len jedného Slovanistu.

Slovan skončil vo svojej konferencii predposledný so ziskom 58 bodov, čo je najmenej koľko sa tímu počas šiestich sezón v tejto nadnárodnej súťaži podarilo nazbierať.

Svetlý bod

Jediným svetlým bodom pre tím tak bolo vyhlásenie najkrajšieho gólu základnej časti KHL. Za ten označilo vedenie súťaže kúsok 20-ročného útočníka Borisa Sádeckého.

V domácom zápase s Lokomotivom Jaroslavľ (2:3) parádnym spôsobom vyrovnával na 2:2. Najskôr si na ľavom krídle šikovne obhodil obrancu a následne zakončením pomedzi svoje nohy prekonal súperovho brankára.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ako sa trénuje v zahraničí

Šport je najlepším spôsobom, ako robiť krajine dobré meno v zahraničí. Ten náš je však už …