Domov Šport Schmiedlovej dokonale vyšiel turnaj v Bogote

Schmiedlovej dokonale vyšiel turnaj v Bogote

0
0

Tenistka Karolína Schmiedlová po dlhšom čase opäť ukázala, že do budúcnosti s ňou môže slovenský tenis počítať. V Bogote odohrala skvelý turnaj a po triumfe sa prehupla už do prvej stovky rebríčka WTA.

Na antukovom turnaji WTA International Claro Open Colsanitas v kolumbijskej Bogote s dotáciou 250 tisíc USD zaznamenala cenný triumf slovenská tenistka Karolína Schmiedlová.

„Chcem poďakovať svojmu trénerovi, ktorý ma podporuje – nielen tento týždeň, ale dlhé roky. Podržal ma aj v ťažkých časoch, ďakujem pekne. Je to môj prvý triumf na okruhu WTA za ostatné takmer tri roky, takže som veľmi šťastná,“ povedala Karolína.

26-ročná Slovenka bola pred tromi rokmi jednou z najlepších tenistiek Slovenska. Potom však prišli dlhotrvajúce problémy, kedy v zápasoch nedokázala predvádzať to, čo v nej je a z 26. priečky z roku 2015 klesla až na koniec tretej stovky v januári minulého roka.

V aktuálnej verzii rebríčka WTA sa opäť dostala do prvej stovky, na 84. priečku. Všetkým, ktorí v ťažších časoch stáli pri nej odkázala:

„Táto trofej patrí všetkým, ktorí mi vyčarili úsmev na tvári, stáli pri mne a robili ma šťastnou, keď už tenis nie. Patrí mojim najbližším fanúšikom, rodine, tímu, tým mojím ľuďom. Ďakujem vám.“

max, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …