Domov Šport Schmiedlovej dokonale vyšiel turnaj v Bogote

Schmiedlovej dokonale vyšiel turnaj v Bogote

0
0

Tenistka Karolína Schmiedlová po dlhšom čase opäť ukázala, že do budúcnosti s ňou môže slovenský tenis počítať. V Bogote odohrala skvelý turnaj a po triumfe sa prehupla už do prvej stovky rebríčka WTA.

Na antukovom turnaji WTA International Claro Open Colsanitas v kolumbijskej Bogote s dotáciou 250 tisíc USD zaznamenala cenný triumf slovenská tenistka Karolína Schmiedlová.

„Chcem poďakovať svojmu trénerovi, ktorý ma podporuje – nielen tento týždeň, ale dlhé roky. Podržal ma aj v ťažkých časoch, ďakujem pekne. Je to môj prvý triumf na okruhu WTA za ostatné takmer tri roky, takže som veľmi šťastná,“ povedala Karolína.

26-ročná Slovenka bola pred tromi rokmi jednou z najlepších tenistiek Slovenska. Potom však prišli dlhotrvajúce problémy, kedy v zápasoch nedokázala predvádzať to, čo v nej je a z 26. priečky z roku 2015 klesla až na koniec tretej stovky v januári minulého roka.

V aktuálnej verzii rebríčka WTA sa opäť dostala do prvej stovky, na 84. priečku. Všetkým, ktorí v ťažších časoch stáli pri nej odkázala:

„Táto trofej patrí všetkým, ktorí mi vyčarili úsmev na tvári, stáli pri mne a robili ma šťastnou, keď už tenis nie. Patrí mojim najbližším fanúšikom, rodine, tímu, tým mojím ľuďom. Ďakujem vám.“

max, foto: facebook

  • Peter Sagan začal sezónu triumfom v austrálskom Adelaide

    Slovenský cyklista Peter Sagan začal novú sezónu víťazstvom na 50,6 km dlhom kritériu Peop…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Plíšková sa neovládla, rozmlátila empire

V šestnásťfinále antukového turnaja WTA v Ríme sa česká tenistka a bývalá svetová jednotka…