Domov Šport Sen o futbalovej kariére nevzdáva

Sen o futbalovej kariére nevzdáva

0
0

Niekdajší najrýchlejší muž sveta Usain Bolt ukončil atletickú kariéru pred dvomi rokmi. Už vtedy avizoval, že so športom sa končiť nechystá, ale že jeho túžbou je vyskúšať dráhu profesionálneho športovca v inom odvetví. Jamajčan sa tohto sna stále nevzdáva.

Hoci oslávil držiteľ svetových rekordov v behu na 100 i 200 m práve tento týždeň (21. augusta) už 32. narodeniny, sen o návrate do kolotoča profesionálneho športu stále sníva aj napriek neúspechom.

Neúspešné pokusy

Bývalý špičkový atlét už v roku 2016 avizoval, že po skončení atletickej kariéry sa chce presadiť v športe, ktorý mu je po atletike srdcu najbližší, a tým je futbal.

Boltov vysnený tím je síce Manchester United, na ten ale ešte futbalovo nedorástol. V marci tohto roku to skúšal v poprednom nemeckom tíme – Borussii Dortmund.

Šéf klubu však oznámil, že Usain má pred sebou ešte veľa tvrdej práce a tak bývalý šprintér napokon zmluvu nedostal. Neskôr to skúšal aj v tímoch menej zvučných mien, avšak ani tam neuspel.

Splní si sen u protinožcov?

Napriek tomu sa svojho sna nevzdáva. Najnovšie odišiel do Austrálie, kde mu šancu na kontrakt dali Central Coast Mariners. Usain prišiel do tímu neďaleko Sydney na skúšku, aby sa v príprave pobil o profesionálny angažmán na sezónu 2018/19, ktorá u protinožcov začína v októbri.

„Prišiel som ukázať, čo skutočne dokážem. Viem, čoho všetkého som schopný a viem, čo môžem urobiť. Je to pre mňa šanca. Môj plán je taký, že tu zostanem.

Budem tvrdo pracovať a teším sa na to, že urobím krok vpred,“ povedal osemnásobný olympijský šampión a 11-násobný majster sveta Usain Bolt.

ano, foto: SITA

  • Ničivá sila požiarov v Austrálii

    Na prelome rokov zachvátili Austráliu obrovské požiare, ktoré zdevastovali približne 18 mi…
  • Premiérový ATP Cup korisťou Srbov

    Začiatok roka dokonale preveril tenistov. Na novovzniknutom podujatí s názvom ATP Cup, kto…
  • Tragédia v Ružomberku

    V sobotu ráno sa odohrala v Ružomberku veľká tragédia. Pod oknami jedného z internátov naš…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Čo asi z neho bude?

Niektorí z nás rozmýšľajú o svojom osudovom povolaní takmer celý život a aj tak ho napokon…