Domov Šport VIDEO: Šialený zápas Zacha LaVinea

VIDEO: Šialený zápas Zacha LaVinea

0
0

Zámorská NBA každý večer prináša skvelé basketbalové predstavenia, no z času na čas šokuje aj mimoriadnymi zápasmi či výkonmi. Do tejto kategórie zapadá aj minulotýždňový zápas medzi Charlotte Hornets a Chicagom Bulls.

Domáci Charlotte Hornets po slabšom prvom polčase, ktorí prehrali o 7 bodov, prevzali postupne opraty zápasu do svojich rúk a v poslednej štvrtine si vypracovali aj dvojciferný náskok.

Najmä vďaka skvelému streleckému výkonu Zacha LaVinea sa Bulls držali na „dostrel“ až do poslednej minúty. V nej si „sršni“ udržiavali miernu výhodu, no ani 5-bodový náskok 8 sekúnd do konca napokon domácim nestačil.

Práve vtedy sa do čierneho spoza trojkovej hranice trafil Tomáš Satoranský, aby šokujúci večer zakončil po získanej lopte rovnako spoza trojkovej čiary Zach LaVine.

LaVine medzi elitou

Strelec víťaznej trojky sa v ten večer prezentoval takmer neomylnou trojkovou streľbou, keď trafil 13 zo 17 pokusov a stal sa len tretím hráčom histórie NBA, ktorý v jednom zápase zaznamenal toľko úspešných trojok.

Zaradil sa tak k najvychýrenejším strelcom súťaže Stephovi Currymu (13) a Klayovi Thompsonovi (14) z Golden State Warriors. Okrem toho si vytvoril aj svoje kariérne maximum, keď zaznamenal celkovo 49 bodov.

ano, foto: SITA, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…