Domov Slovensko Skončí kauza piešťanského CT pod kobercom?

Skončí kauza piešťanského CT pod kobercom?

0
0

Padali hlavy, dokonca aj jedných z najvyšších politických a manažérskych postov. Napriek tomu sa zdá, že kauza, ktorá negatívne preslávila piešťanskú nemocnicu skončí presne tak, ako končia všetky kauzy na Slovensku – pod kobercom.

Prokurátorka Krajskej prokuratúry v Trenčíne Monika Piknová ešte pred Vianocami zrušila uznesenie vyšetrovateľky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) o vznesení obvinenia voči deviatim osobám, ktoré mali byť za nákup predraženého prístroja zodpovedné.

Padali hlavy, a čo ďalej?

Keď uvážime, že išlo o najväčšiu kauzu druhej Ficovej vlády, ktorá zasiahla viaceré veľké politické ryby, je vývoj jej vyšetrovania prekvapujúci.

Veď si len spomeňte, pre predražené CT­‑čko prišla o svoju stoličku ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská, podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová, či predseda parlamentu Pavol Paška. Kauza, ktorá zaplnila naše mestá tisícmi protestujúcich Slovákov, dnes upadá do zabudnutia.

Bývalá ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská.

„Potvrdzuje sa, že Smer­‑SD využíva svoje páky na políciu a prokuratúru na to, aby sa táto najväčšia kauza druhej vlády Roberta Fica (Smer­‑SD) zamietla pod koberec.

K zrušeniu obvinenia viedlo prokurátorku to, že nebola preukázaná subjektívna ani objektívna zodpovednosť obvinených,“ povedal vtedajší zamestnanec nemocnice, dnes poslanec NR SR, lekár Alan Suchánek s tým, že toto tvrdenie absolútne neobstojí.

Ak by celá kauza stála na vode, tak sa Suchánek pýtal, aké malo vedenie Smeru v 2014 a 2015 dôvody žiadať odstúpenie ministersky Zvolenskej, podpredsedníčky parlamentu a šéfky dozornej rady nemocnice a šéfa parlamentu.

Že sa ozýva práve Suchánek

Podľa strany SMER­‑SD je nehorázne a škandálom samým o sebe, že s kritikou záverov prokuratúry prichádza poslanec zo strany OĽANO Alan Suchánek.

Práve ten, ktorý, ako sa napokon ukázalo, bol osobne zodpovedný za manipuláciu tendra s cieľom nakúpiť predražené CT­‑čko pre nemocnicu v Piešťanoch, za čo napokon prišiel aj o ocenenie Biela vrana.

Ján Bystriansky, foto: shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Spod Tatier až do hokejovej Siene slávy NHL

Bola streda 24. júna 2020, niečo okolo 10-tej hodiny večer, keď bývalému slovenskému hokej…