Domov Šport Skvelý vstup volejbalistiek do domáceho šampionátu

Skvelý vstup volejbalistiek do domáceho šampionátu

0
0

Bratislavský zimný štadión Ondreja Nepelu sa na týždeň zmenil na volejbalovú arénu. Slovensko totiž, spoločne s Maďarskom, Poľskom a Tureckom, hostí majstrovstvá Európy volejbalistiek a našim reprezentantkách domáce prostredie svedčí. Do šampionátu vstúpili tromi dôležitými víťazstvami.

V Bratislave sa odohrá kompletná D‑skupina majstrovstiev Európy a 1. septembra aj dva zápasy osemfinálovej fázy.

Na postup do nej musia slovenské volejbalistky v konkurencii Ruska, Nemecka, Bieloruska, Španielska a Švajčiarska skončiť do 4. miesta. Vďaka skvelému vstupu do šampionátu je dnes jasné, že túto úlohu splnili.

Na úvod dve výhry na nulu

Hneď v úvodnom zápase si pred fantastickou kulisou poradili so španielskou reprezentáciou. Vyrovnaný zápas sa rozhodoval v koncovkách setov a hoci Slovenky neprehrali ani jeden, cesta za víťazstvom nebola jednoduchá.

Prvý set vyhrali naše volejbalistky na 24, druhý na 27 a jedine v treťom si dokázali vybojovať výraznejší náskok a vyhrali ho na 18. V 2. zápase nás čakala reprezentácia Švajčiarska.

Slovenky povzbudené prvým víťazstvom jasne dominovali takmer počas celého duelu a svojim súperkám toho veľa nedovolili. Bez strateného setu tak po prvých dvoch zápasoch zasadli na čelo skupiny.

Neuveriteľná dráma sa zrodila v treťom našom vystúpení. S Bieloruskom prehrávali naše dievčatá už 0:2 na sety, no, hnané fantastickým publikom, skvelým výkonom duel otočili a magický volejbalový večer okorenili už tretím šampionátovým víťazstvom.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…