Domov Šport Slováci vstúpili do európskeho šampionátu dvomi víťazstvami

Slováci vstúpili do európskeho šampionátu dvomi víťazstvami

0
0

Po vynikajúcom vystúpení slovenských volejbalistiek na kontinentálnom šampionáte, prichádzajú na rad aj reprezentační muži. Tí sa na ME presunuli do Belgicka, kde bojujú o postup do vyraďovacích bojov v skupine B.

Zverencom reprezentačného trénera Andreja Kravárika ich cieľ postúpiť zo skupiny môžu prekaziť domáci Belgičania, Srbi, Nemci, Španieli a Rakúšania.

Do turnaja však naši volejbalisti vstúpili skvele a po dvoch povinných víťazstvách by im postup ujsť nemal.

Víťazstvo v dráme so Španielmi

Ako prví slovenských reprezentantov preverili Španieli. Vyrovnané úvodné dva sety sme lepšie zvládli v koncovke, vďaka čomu sme získali dôležitý náskok 2:0.

V treťom a štvrtom sete však ukázali svoju silu Španieli a jednoznačne ich vyhrali, čím sa pred skrátenou hrou dostali do psychickej výhody.

Napriek strate náskoku však naši volejbalisti zabojovali a víťazstvom 18:16 v treťom sete získali dôležitý druhý bod do tabuľky.

Jednoznačná záležitosť s Rakúšanmi i Srbmi

Do druhého zápasu, tentoraz proti outsajderovi B‑skupiny Rakúsku, sme vstúpili zle, keď sme stratili prvý set. Prehra v prvom sete Slovákov nakopla, od tohto momentu dominovali a získali nasledujúce 3 sety, čím sa výrazne priblížili splneniu svojho cieľa.

Do zápasu s favorizovanými Srbmi sme išli s tým, že sa pokúsime súpera zaskočiť. Hoci sme v každom sete vyhrávali, napokon sa ukázala sila srbských volejbalistov.

Zápas sme prehrali na nulu, no s výkonom bol slovenský lodivod napriek tomu spokojný. V ďalšom priebehu čakali slovenských reprezentantov favorizované tímy – s domácimi Belgičanmi sme zápas odohrali v utorok večer a o deň na to s Nemeckom.

Žiaľ, ani v jednom z týchto zápasov nedokázali slovenskí reprezentanti uhrať ani jeden set a obom celkom podľahli jednoznačne 0:3.