Domov Šport Slovan suverénne ovládol Fortuna ligu

Slovan suverénne ovládol Fortuna ligu

0
0

Šláger druhého nadstavbového kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa hral cez víkend pod Dubňom. Nielen preto, že šlo u súboj dvoch najlepších tímov tabuľky, ale aj preto, že tento duel mohol definitívne rozhodnúť o majstrovi sezóny 2019/2020.

Bratislavský Slovan, ako líder Fortuna ligy, zavítal v sobotu do Žiliny, ktorá mala v pláne mu ešte skomplikovať cestu za obhajobou titulu. Na to však potrebovala v náročnom dueli zvíťaziť.

„Belasí“ však necheli nechať nič na náhodu a vedenia sa ujali zásluhou Bajriča už v 5. minúte zápasu. Ožbolt zvyšoval v 32. už na 2:0 pre hostí.

V nadstavenom čase prvého polčasu ešte vykresal nádej pre domácich Myslovič, no na začiatku druhého polčasu schladil odhodlanie Šošonov Moha.

Slovanistov tak už na ceste za desiatym titulom v ére samostatnosti nezastavil ani gól Kurminowskeho z nadstaveného času.

Oslavy musia počkať

Slovanisti prakticky od začiatku sezóny suverénne kráčajú za druhým titulom v rade. O ich jednoznačnej prevahe voči zvyšku ligy svedčí aj 17 duelov v rade bez prehry, pričom až 14 z nich vyhrali.

Po nepresvedčivých  výkonoch v 1. predkole Ligy majstrov „belasí“ hneď na začiatku ročníka vymenili trénera a táto zmena im zjavne prospela.

„Znie to výborne. Moja prvá sezóna vo veľkom klube ako tréner a bol z toho nádherný rok s účasťou v skupinovej fáze Európskej ligy a majstrovským titulom.

Je to vysnívané a ja si to užívam. Bolo to náročné, lebo vlani v lete tí istí hráči boli po vypadnutí v Lige majstrov u ľudí ´žoldnieri´ teraz oslavujú titul a prehrali v celej domácej sezóne iba jeden zápas.

Robíme to so srdcom, verím, že ešte spolu zažijeme ďalšie pekné okamihy a budeme sa ešte zlepšovať. Ani teraz nechceme poľaviť do konca sezóny. Chceme ešte vyhrať aj Slovenský pohár a byť úspešní v ligových zápasoch do konca nadstavby.

Oslavy prídu na rad až v poslednom zápase v Trnave,“ uviedol v prvej reakcii pre RTVS tréner Slovana Ján Kozák ml. Zaujímavosťou je, že aj v minulom roku sa Bratislavčania zo zisku trofeje tešili na trávniku pod Dubňom.

„Je to pekné obhájiť titul na rovnakom mieste. Sme veľmi radi. Boli by sme ešte radšej, keby bol sektor plný našich fanúšikov, ale situácia je taká, že sa to nemohlo stať.

Titul je však titul, ten sa vždy ráta. Naša cesta bola náročná, najmä jesenná časť, lebo tam sme mali veľa pohárových zápasov. Sme radi, že sme to zvládli tak, ako sme to zvládli,“ skonštatoval brankár Slovana Dominik Greif.

Žilina mieri do Európy

Žilina, ktorá v prestávke spôsobenej koronavírusom výrazne pomenila káder, je na najlepšej ceste stať sa vicemajstrom Slovenska. Je to aj vďaka tomu, že víkendová prehra so Slovanom bola vôbec prvá v tomto kalendárnom roku.

O druhú priečku ešte zabojuje aj Dunajská Streda, ktorá na Žilinu stráca 4 body, ale pohárová Európa už Šošonom zaručene neujde, keďže štvrté Michalovce majú o 17 bodov menej.

Zaujímavá situácia v skupine o udržanie

Práve vďaka nedeľnej výhre v Trnave si Dunajskostredčania držia stále „hrateľný“ odstup od druhej Žiliny. Prvú trojku už však neohrozí nik. Kozmeticky sa už bude upravovať len poradie na 4 – 6 priečky.

Michalovce a Ružomberok si cez víkend body podelili, Trnava prehrou s Dunajskou Stredou spadla zo štvrtej na piatu priečku. Zaujímavo sa vyvíja skupina o udržanie, kde urobila dôležitý krok k záchrane Nitra, ktorá zdolala Senicu 2:0.

Skvele nakročené k vôbec prvému víťazstvu v tomto kalendárnom roku malo Pohronie, ktoré viedlo v 15. minúte duelu so Sereďou už 2:0, avšak v druhom polčase o toto vedenie prišlo a uspokojiť sa muselo aspoň s remízou.

Sereď si vďaka bodu drží dvojbodový odstup od zostupových priečok, Pohronie už má v boji o záchranu minimálne šance.

Jediným tímom v tejto časti tabuľky, ktorý už pokojne môže myslieť na ďalšiu sezónu, je Trenčín, ktorý vďaka víťazstvu v Zlatých Moravciach nazbieral dostatok bodov, aby už ani teoreticky nespadol na zostupové priečky.