Domov Šport Slovenky vstúpili do zlatej ligy zle

Slovenky vstúpili do zlatej ligy zle

0
0

Slovenské volejbalové reprezentantky vstúpili do tohtoročnej Zlatej európskej ligy dvomi prehrami. V prvom turnaji skupiny B, ktorý hostilo ukrajinské Záporožie, nestačili najskôr na Bulharky a následne ani na domáce hráčky.

S Bulharkami sa Slovenky stretli po viac než siedmich rokoch a celkovo dvanástykrát, na konte majú dve víťazstvá a desať prehier. Naše volejbalistky dokázali hrať so svojimi súperkami vyrovnane len v druhom sete.

V prvom a treťom sete si favoritky utvorili výrazný náskok a priebeh kontrolovali, Slovenky im najviac vzdorovali v druhej časti, v ktorej viackrát dokázali vyrovnať (8:12, 12:12, 17:20, 20:20), ale v závere sa k setbalom dostali len Bulharky a druhý premenili.

Bulharky si pomáhali najmä úspešnými blokmi (15:3) a kvalitným podaním (8:0 na esá) a slovenské volejbalistky porazili 3:0 na sety (-14, -24, -15). „Nehrali sme dnes dobre, nebojovali sme. Súper bol kvalitný, ale keby sme hrali na našej úrovni, tak by sme sa mu vyrovnali, pretože nehrali nič špeciálne…