Domov Šport Slovenskí atléti zostupujú z 1. ligy

Slovenskí atléti zostupujú z 1. ligy

0
0

Slovenskí atléti sa koncom minulého týždňa premiérovo predstavili v I. Lige majstrovstiev Európy družstiev v nórskom Sandnese. Po sľubnom priebehu sa v roku 2021 opäť predstavia len v II. lige. 10. miesto totiž na záchranu nestačilo.

Z jedenásťčlenného štartového poľa až štyri tímy zostupovali o ligu nižšie a ako už pred víkendom povedal šéftréner Slovenského atletického zväzu Martin Pupiš, šanca na zotrvanie v I. lige existuje len ak družstvo podá 130-percentný výkon.

Šanca po sobote žila

Slovákom patrila po sobote ôsma priečka, ktorá dávala našim reprezentantom šancu na úspech.

Z 19 sobotných disciplín vyhrali Slováci dve, keď sa v súťaži kladivárok najviac darilo našej skúsenej Martine Hrašnovej, ktorá pokorila 70 metrovú hranicu (71,64 m) a v diaľke mužov pridal ďalšie víťazstvo nečakane trojskokan Tomáš Veszelka, ktorý si pripísal aj osobný rekord 779 cm.

Ján Volko na 100 m a Matúš Bubeník vo výške skončili tretí a tiež tak prispeli k sľubnému sobotnému umiestneniu, len dva body od vytúženého udržania.

Slabá nedeľa nás posúva do II. ligy

V nedeľu to bolo z nášho pohľadu bez víťazstva, aj keď na  stupňoch víťazov opäť skončili Volko s Veszelkom. Prvý menovaný získal na 200 metrovej trati striebro, Veszelka v trojskoku bronz.

Ostatní naši reprezentanti však v nedeľu nijak neohúrili a až šiesti skončili vo svojich disciplínach na poslednom mieste. Aj preto sa Slovensku sen o udržanie v I. lige rozplynul a napokon skončilo až 10.

Víkedové podujatie bolo zároveň rozlúčkou s reprezentáciou pre dve naše stálice. Sestry Velďákové sa v Nórsku rozlúčili s bohatou reprezentačnou kariérou.

max, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…