Domov Šport Slovenskí biatlonisti v 1. kole SP zaostali za elitou

Slovenskí biatlonisti v 1. kole SP zaostali za elitou

0
0

Vo švédskom Östersunde sa cez víkend začal 1. kolom Svetový pohár v biatlone žien i mužov. Na štarte jednotlivých disciplín boli aj viacerí Slováci. Najlepší výsledok dosiahla Ivona Fialková.

Už prvé kolo Svetového pohára v biatlone ukázalo, že obhajkyňa Veľkého kryštáľového glóbusu talianska biatlonistka Dorothea Wiererová bude opäť patriť medzi favoritky na celkové prvenstvo.

Wiererová s časom 19:48,5 min ovládla prvé rýchlostné preteky na 7,5 kilometrov novej sezóny. Druhé miesto obsadila Nórka Marte Olsbuová-Röiselandová, ktorá vďaka lepšiemu behu predbehla na záverečnom okruhu 22-ročnú Češku Markétu Davidovú.

Slovensko je od elity ďaleko

Slovenko malo v tejto disciplíne na štarte štyri pretekárky, sestry Fialkové, Teréziu Poliakovú a Veroniku Machyniakovú. Najlepšie si na trati počínala mladšia zo sestier Fialkových Ivona, ktorá po bezchybnej „ležke“ figurovala pred druhou streľbou na desiatej priečke.

V stoji však dvakrát minula, čo ju odsunulo na konečnú 27. pozíciu s mankom necelých 73 sekúnd. Napriek tomu dosiahla lepší výsledok ako doposiaľ jej úspešnejšia sestra Paulína.

Šiesta žena ostatného ročníka Svetového pohára chybovala na strelnici trikrát (1+2) a musela sa uspokojiť iba so 44. miestom. Debutantka na pretekoch Svetového pohára Veronika Machyniaková skončila na 90. priečke a Terézia Poliaková finišovala na 100. pozícii.

Ešte horšie skončili v rýchlostných pretekoch na 10 km naši muži. Šimon Bartko obsadil 76. miesto s mankom 2:46,4 min na víťazného Nóra Böa.

O osem sekúnd za ním zaostal na 80. pozícii finišujúci Martin Otčenáš, Tomáš Hasilla sa musel uspokojiť s 91. priečkou a najlepšiu stovku uzavrel Michal Šíma.

Ani v štafetách to nebola sláva

Ešte deň predtým sa na trati predstavila aj slovenská zmiešaná štafeta (2 × 6 km + 2 × 7,5 km). Slovenská reprezentácia v zložení sestry Fialkové, Tomáš Hasilla a Martin Otčenáš obsadila 13. pozíciu, keď za víťaznou talianskou štafetou zaostala o viac ako 3 a pol minúty.

V štafete dvojíc, kde nás reprezentovali Terézia Poliaková a Michal Šíma (6 km + 7,5 km), Slovensko preteky nedokončilo, keďže od najlepších dostalo kolo.

sam, SITA, foto: facebook