Domov Šport Slovenskí hokejisti vo Švajčiarsku poslední

Slovenskí hokejisti vo Švajčiarsku poslední

0
0

Slovenskí reprezentanti v ľadovom hokeji sa minulý týždeň predstavili na prípravnom turnaji NaturEnergie Challenge 2019 vo švajčiarskom Vispe. Po dvoch prehrách obsadili zverenci trénera Ramsayho posledné – 4. miesto.

V prvom zápase na turnaji NaturEnergie Challenge 2019 čakala slovenský národný tím prekážka v podobe mladého ruského olympijského výberu. Slováci skvele zvládli prvú tretinu, ktorú vďaka gólom Vandasa a Lišku vyhrali 2:0.

Po bezgólovej druhej tretine nasledoval nápor Rusov v treťom dejstve, z ktorého mladíci vyťažili dva góly, vďaka ktorým poslali duel do predĺženia. Keďže v ňom gól nepadol rozhodovalo sa v samostatných nájazdoch.

Slováci v nich svojho strelca nenašli, zatiaľ čo Rusi sa presadili hneď trikrát a odsunuli nás do boja o tretie miesto. V ňom si Slováci zahrali proti Nórom, ktorí deň predtým podľahli domácim Švajčiarom vysoko 0:5.

Zápas nám vôbec nevyšiel. Prvú tretinu slovenskí hokejisti prehrali 0:2 a hoci v druhej časti hry znížili zásluhou Haščáka na 1:2, namiesto obratu prišiel v 54. minúte opäť nórsky zásah.

V záverečnom powerplay Nóri ešte, zo svojho pohľadu, prikrášlili skóre gólom do prázdnej brány a turnaj sme tak ukončili vysokou prehrou 1:4 a posledným miestom.

Nespokojnosť realizačného tímu

S výsledkom a ani predvedenými výkonmi nebol spokojný ani realizačný tím. „Z našej strany to bol na turnaji jeden dobrý a jeden slabší výkon. S výsledkami nemôžeme byť spokojní.

Proti Rusom sme hrali kvalitne 40 minút, boli sme lepší, ale v záverečnej tretine sme neudržali náskok. Zápas nás stál veľa síl. V druhom dueli nám Nóri rýchlo ušli na rozdiel dvoch gólov.

Neboli sme v úvode zápasu dobre pripravení a keď sme zapli, bolo neskoro,“ povedal generálny manažér slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan.

Spokojný nemohol byť ani tréner Craig Ramsay, keďže sme v prvom zápase neudržali náskok a v druhom sme úplne zlyhali v prvej tretine.

„Nehrali sme celých 60 minút tak, ako to od hráčov požadujem. Ako tréner som za to zodpovedný,“ uzavrel Kanaďan na lavičke slovenského národného tímu.