Domov Šport Slovnaft Cup získal po veľkej dráme Spartak Trnava

Slovnaft Cup získal po veľkej dráme Spartak Trnava

0
0

Na zrekonštruovanom štadióne v Nitre sa v stredu 1. mája uskutočnilo vyvrcholenie Slovnaft Cupu 2019. O slovenský futbalový pohár si zahrali Spartak Trnava a MŠK Žilina. Stretnutiu nechýbal pravý dramatický náboj, futbalová kvalita, poriadna zápletka ani vyčíňanie fanúšikov.

Spartakovci mali všetko vo svojich rukách, keď po góle Miesenböcka a dvoch presných zásahoch Markoskiho vyhrávali už 3:0. Málokto v tom čase pochyboval o tom, že by pohár nad hlavu nemali zodvihnúť Trnavčania.

Avšak neprešlo ani 25 minút a začínalo sa odznova. Dva góly Balaja a jeden Boženíka znamenali vyrovnanie na 3:3. Žilinčania mali potom aj ďalšie možnosti na skórovanie a otočenie výsledku, avšak zaskočení Trnavčania udržali aspoň remízu, a tak sa šlo do predĺženia. Ani to o víťazovi pohára nerozhodlo.

Rusov vychytal Žilinčanov

V penaltovom rozstrele mali potom pevnejšie nervy Trnavčania, a to aj zásluhou brankára Rusova, ktorého tréner Spartaka poslal medzi tri žrde len pred penaltami. Za svoj chrbát pustil len pokus Depetrisa, pričom zo štyroch trnavských strelcov sa nemýlil žiaden.

Spartak Trnava tak po sezóne ako na hojdačke, keď najskôr skvele reprezentovali slovenský futbal v pohárovej Európe, aby sa následne takmer rozpadli po  odchode hlavného sponzora, získal veľmi cennú trofej a aj miestenku do európskej súťaže.

„Tiežfanúšikovia“ zatienili futbal

Futbalovo skvelý večer zatienili fanúšikovia oboch táborov. Zápas musel byť, z dôvodu svetlíc vystrelených z fanúšikovských sektorov, niekoľkokrát prerušený, napokon sa bez väčších problémov odohral.

„Tiežfanúšikovia“ sa ozvali opäť po skončení stretnutia. Nitrania hlásili viaceré škody na zmodernizovanom štadióne. Trávnik vypálený pyrotechnikou, či vytrhané sedadlá vyjdú usporiadateľa, ktorým je Slovenský futbalový zväz, pomerne draho.