Domov Šport Sokoli stratili šancu postúpiť na MS

Sokoli stratili šancu postúpiť na MS

0
0

Slovenská futbalová reprezentácia mohla októbrovou časťou kvalifikácie na MS urobiť výrazný krok k postupu do Kataru. Stal sa však pravý opak. Sokoli v piatok nedokázali zdolať výrazne oslabených Rusov a prakticky stratili šancu na postup medzi najlepšie tímy sveta.

Jasne navrch, no bez bodu

V piatkovom zápase H­‑skupiny kvalifikácie MS 2022 v Kazani s Ruskom pomýšľali Slováci na plný bodový zápis. Od úvodných sekúnd aktívnou hrou ovládli stred ihriska a usadili sa na polovici domácich.

Dobre kombinovali, zbierali odrazené lopty a tlačili sa k šestnástke Ruska. Domáci sa do ofenzívy nehrnuli, spoľahli sa na defenzívne línie, no miestami len s ťažkosťami odvracali útoky Slovákov. Gól však padol na opačnej strane.

Kucka stratil hlboko na ruskej polovici loptu, po rýchlej akcii prudko centroval Zacharjan na päťku, kde nebol žiadny ruský hráč, no Škriniar si pri obrannom zákroku zrazil loptu do vlastnej brány.

Slováci nerezignovali, ďalej aktívnou hrou tlačili súpera. Hamšík, Kucka, Schranz, Haraslín ani Duda však svoje šance nepremenili. Obraz hry sa príliš nezmenil ani po zmene strán. Do šancí sa dostávali aj ďalší slovenskí futbalisti.

Odkliať ruskú bránu sa však nikomu z nich nepodarilo, a tak zo zápasu, v ktorom boli jednoznačne lepší, nevyťažili ani jeden bod a prakticky stratili šancu na postup na záverečný turnaj MS.

Nezaslúžili si prehrať

„Veľké sklamanie. Bol to zápas, ktorý nás mal posunúť do hry o postup a nezvládli sme ho. Podali sme dobrý výkon medzi šestnástkami, dokázali sme dobre organizovaného súpera pritlačiť, vytvorili sme si veľa šancí, ale nepremenili ich.

Futbal sa vyhráva a prehráva v šestnástkach, my sme v nej urobili jednu chybu a prehrali. Hráčom ťažko niečo vyčítať, žiaľ, nemali sme dostatočnú kvalitu, aby sme šance premenili v gól. Šanca postúpiť je minimálna, bol by to zázrak,“ zhodnotil po zápase kouč slovenského tímu Štefan Tarkovič.

„Podľa mňa som išiel zbytočne na zem, ale nevedel som, či je za mnou hráč. Pri góle nám tam zlyhala komunikácia. Ani si nepamätám, kedy sme mali v zápase toľko šancí. Bohužiaľ, nepremenili sme ich,“ sypal si popol na hlavu autor ruského gólu, slovenský obranca Milan Škriniar…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…