Domov Šport Šport v roku 2022

Šport v roku 2022

0
0

Aj keď s určitými obmedzeniami, no predsa sa v roku 2021 mohol na športoviská vrátiť športový život. Očakáva sa, že pandémia bude športové zápolenia v tomto roku ovplyvňovať menej ako v tom minulom. A keď sa tak stane, bude to len dobre. Pretože športový kalendár je skutočne nabitý a fanúšikovia sa majú na čo tešiť. Prečítajte si výber toho najzaujímavejšieho, čo nás v roku 2022 v športe čaká.

Zimné olympijské hry

Jednoznačne najdôležitejšou športovou udalosťou roka 2022 budú Zimné olympijské hry v Pekingu. O medaily na nich zabojujú aj slovenskí športovci.

Azda ani nemusíme písať, že naším najväčším želiezkom v ohni bude lyžiarka Petra Vlhová, ktorá celú prípravu i súťaženie v tejto sezóne podriadila zisku olympijského kovu.

Okrem nej by medailovo mohli prekvapiť aj biatlonistky. Sestry Fialkové zatiaľ nemajú ideálnu formu, avšak pred štyrmi rokmi dosiahli dobré výsledky a netreba na ne zabúdať ani tento rok.

Slovenskí športoví fanúšikovia sa tešia aj na hokejový turnaj, na ktorom sa predstaví síce mladé slovenské mužstvo, avšak s veľkým potenciálom. Zimné olympijské hry v Pekingu sa uskutočnia 4. až 20. februára.

Slovensko na nich bude obhajovať tri medaily. Z Pjongčangu 2018 priniesla zlato a dve striebra biatlonistka Anastasia Kuzminová.

ME v hádzanej mužov

Hneď v úvode roka čaká slovenských športových fanúšikov lahôdka. Slovensko totiž spoluorganizuje európsky šampionát v hádzanej mužov.

Bratislava bude hostiť 2 základné skupiny, v Košiciach sa predstaví skupina F, aj spoločne s našimi reprezentantami. Maďarské mestá Budapešť, Debrecén a Szeged hostia po jednej základnej skupine.

V oboch hlavných mestách sa potom odohrá po jednej štvrťfinálovej skupine, play-off bude hostiť Budapesť. Slováci sa postupne v základnej skupine stretnú s Nórskom (13. januára), Litvou (15. januára) a Rusko (17. januára).

V prípade postupu odohrajú štvrťfinálovú skupinu v Bratislave. Turnaj vyvrcholí 30. januára. Slováci nepatria medzi medailových favoritov, avšak na postup zo základnej skupiny si trúfajú.

Hnať za ním ich však nebudú plné tribúny. Vláda SR rozhodla o tom, že umožní zaplniť haly na podujatí do 25 % ich kapacity.

MS v hokeji

Ďalšou na Slovensku významne sledovanou športovou akciou sú ako každý rok majstrovstvá sveta v hokeji. V máji ich hostia fínske Tampere a Helsinki.

Práve na svetový šampionát z Helsínk máme pekné spomienky. V roku 2012 sme sa vo fínskom hlavnom meste prebojovali do finále.

Zverenci Craiga Ramsaya by určite podobný úspech radi zopakovali. Na začiatok musia prejsť základnou skupinou A, kde ich preveria Kanada, Rusko, Nemecko, Švajčiarsko, Dánsko, Kazachstan a Taliansko.

Svetový šampionát vo Fínsku je na programe od 13. do 29. mája.

MS vo futbale

Na svoje si tento rok prídu aj futbaloví nadšenci. Celkom netradične sa najväčšie futbalové podujatie na svete uskutoční koncom roka, a to kvôli vysokým teplotám, ktoré počas roka v oblasti panujú.

Na prelome novembra a decembra bude futbalový svetový šampionát hostiť vôbec po prvýkrát arabská krajina, konkrétne Katar. Hrať sa bude v piatich mestách, na celkovo ôsmich štadiónoch.

O novom majstrovi sveta sa rozhodne 18. decembra na štadióne v Lusail. Medzi tridsaťdva účastníkmi však žiaľ chýba slovenský národný tím, ktorý nepostúpil z kvalifikačnej skupiny H…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…