Domov Šport Tatar už nie je „zlatým rytierom“

Tatar už nie je „zlatým rytierom“

0
0

Len pol roka vydržal byť Tomáš Tatar súčasťou „nabitého“ kádra Vegas Golden Knights. Nováčik v NHL, ktorý to v premiérovej sezóne dotiahol až do finále bojov o Stanleyho pohár, sa rozhodol talentovaného slovenského forwarda poslať do Montrealu Canadiens výmenou za Maxa Paciorettyho. Do Kanady putuje aj mladík Nick Suzuki.

Tomáš Tatar so zlatou helmou na hrudi nastúpil v uplynulej sezóne do 20 zápasov, v ktorých nazbieral 6 bodov. V „rozprávkovom“ play‑off nebol primárnou voľbou trénera Gerarda Gallanta, no napriek tomu si pripísal osem štartov a svoje štatistiky vylepšil o gól a asistenciu.

Pre Američana Paciorettyho by zmena pôsobiska mohla byť „vykúpením“, veď Montreal získal v základnej časti sezóny 2017/18 len 71 bodov a kvalifikácii do play‑off sa ani len nepriblížil.

Herný úpadok sa odzrkadlil aj na Paciorettyho štatistikách. 29-ročný center nazbieral 37 bodov v 82 zápasoch. V 48-zápasovej sezóne 2012/13 mal na konte o dva body viac.

Transfer prišiel náhle

Pred začiatkom ďalšieho ročníka najprestížnejšej hokejovej ligy bol Tatar pripravený bojovať o stabilné miesto v zostave „rytierov“. „Odišli krídelníci James Neal s Davidom Perronom, prišiel výborný center Paul Stastny.

Tréner aj manažér mi povedali, čo odo mňa očakávajú. Do kempu chcem ísť stopercentne pripravený. Čaká ma nová výzva,“ povedala v júli niekdajšia hviezda Detroitu, s ktorou malo vedenie Vegas napokon iné plány.

Verí v reštart

Strieborný medailista z Majstrovstiev sveta 2012 zaujal k celej situácii profesionálny postoj. „V lete som tvrdo pracoval, aby som ukázal ľuďom vo Vegas, že môžem hrať aj v top útoku.

Teraz chcem v Montreale dokázať, že môžem hrať v prvých útokoch, byť produktívny a možno aj ukázať, že by som zvládol streliť aj 30 gólov,“ povedal dubnický rodák po príchode do kempu „Habs“.

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Českí policajti spustili výzvu

Nielen zdravotnícky personál ale aj policajné zložky v týchto neľahkých časoch boja proti …