Domov Šport Tatran mal na lopate lídra tabuľky

Tatran mal na lopate lídra tabuľky

0
0

Slovenský zástupca v Lige majstrov Tatran Prešov po slabšom vstupe do najlepšej európskej hádzanárskej súťaže našiel ten správny rytmus a v ostatných troch zápasoch nenašiel premožiteľa, pričom v Španielsku siahal dokonca na cenné víťazstvo.

Hádzanári Tatrana Prešov cestovali koncom minulého týždňa do španielskeho Irunu, kde ich čakal siedmy duel skupinovej fázy Ligy majstrov. Domáci tím Bidasoa Irun je španielskym vicemajstrom a nie náhodou vedie C‑skupinu LM.

10 minút od cenného skalpu

Napriek tomu sa slovenský zástupca súpera zvučného mena nezľakol a na severe Španielska začal veľmi dobre. Prešovčania po prvom polčase viedli o tri góly, pred záverečnou desaťminútovkou dokonca 25:19 a mali skvele našliapnuté na tretie víťazstvo v rade.

Potom sa však ukázala sila domácich, ktorí dokázali doviesť zápas z ich pohľadu aspoň do remízy. Prešovčania tak Irunu nedokázali oplatiť domácu prehru 23:25, no realizačný tím Tatrana bol napriek tomu spokojný.

„Ďakujem chlapcom za dobrý zápas. Škoda, že sme ho napokon nevyhrali. Hrali sme vyše 50 minút veľmi dobre, na konci bola proti nám vyvinutá silná energia a pod hrozbou pasivity sme strácali hlavu.

Škoda toho konca, ale ja som na chlapcov hrdý, ako sme zvládli týchto päť zápasov za desať dní. Mali sme veľkú motiváciu vyhrať. Žiaľ už v druhom či treťom stretnutí sme v závere stratili lepší výsledok, hoci sme hrali veľmi dobre.

Veľké poďakovanie patrí našim fanúšikom, ktorí nás prišli do hľadiska povzbudiť. Kvôli nim mi je najviac ľúto, že sme ich nepotešili víťazstvom,“ povedal tréner slovenského šampióna Slavko Goluža.

Tatran bol v šesťčlennej skupine po siedmich zápasoch na štvrtej priečke, keď nazbieral 5 bodov za dve výhry a jednu remízu.

Už v stredu čakala na Tatran domáca odveta proti portugalskému vicemajstrovi Sportingu Lisabon, ktorému Šarišania v zápase v Lisabone podľahli o osem gólov.