Domov Šport Tiraspoľ šokoval Madrid a vyslal signál Perezovi

Tiraspoľ šokoval Madrid a vyslal signál Perezovi

0
0

Futbalisti moldavského Šeriffu Tiraspoľ sa postarali o jednu z najväčších senzácii v histórii Ligy majstrov. V druhom vystúpení v skupinovej fáze šokujúco triumfovali na pôde Realu Madrid 2:1 a so šiestimi bodmi sú na čele tabuľky D­‑skupiny.

Šeriff už úvodným domácim víťazstvom 2:0 nad Šachtarom Doneck naznačil, že medzi elitnou smotánkou nemieni byť trpaslíkom. „Do Madridu sme neprišli v porazeneckej nálade, na zápas sme nastúpili s cieľom zvíťaziť. Vedeli sme, že Real má silné mužstvo nabité individualitami. Mali sme šťastie, že nevyužil svoje šance a my sme boli v zakončení mimoriadne efektívni,“ uviedol kapitán Šeriffu Frank Castaneda.

Real na Santiago Bernabeu prehrával od 25. minúty, keď sa hlavou presadil Džasurbek Jachšibojev. V 65. minúte vyrovnal Karim Benzema z pokutového kopu nariadeného za faul na Viniciusa Juniora. O penalte rozhodol VAR. Real následne vrhol všetky sily do útoku a vytvoril si veľa šancí, no v 90. minúte inkasoval po druhý raz, keď sa exportným halfvolejom zaskvel Sebastien Thill.

„Bol to najkrajší a najdôležitejší gól v mojej kariére. Udatne sme bojovali a podarilo sa nám zaskočiť európskeho futbalového giganta. Po skončení zápasu vypukol v šatni ošiaľ, bolo to bláznivé…