Domov Šport Vlhová je opäť vicemajsterkou sveta

Vlhová je opäť vicemajsterkou sveta

0
0

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová získala svoju prvú medailu na tohtoročných majstrovstvách sveta v Cortine d′Ampezzo. V pondelňajšej alpskej kombinácii obsadila druhé miesto o 86 stotín sekundy za víťaznou Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Tretia skončila Švajčiarka Michelle Gisinová (+0,89 s).

Pre počasím spôsobené zmeny v programe šampionátu sa kombinácia žien išla až o týždeň neskôr. Po super­‑G figurovala Vlhová na siedmej priečke, keď zaostala za vedúcou Taliankou Federicou Brignoneovou o 40 stotín sekundy.

Priebežne druhá bola ďalšia domáca reprezentantka Elena Curtoniová (+0,01 s) a na tretiu pozíciu sa zaradila Shiffrinová, ktorá stratila iba 0,06 s.

Trať na zjazdovke Olympia delle Tofane bola priamejšia ako v špeciálnej súťaži superobrovského slalomu, v ktorej Vlhová skončila minulý štvrtok deviata a dobre si viedla aj tentoraz so štartovým číslom 26. Vyvarovala sa akejkoľvek chyby, ktorá by zmarila jej medailové šance pred slalomovou časťou.

V popoludňajšom slalomovom kole predviedla Shiffrinová bezchybnou jazdou svoje slalomárske umenie. Ostatné pretekárky sa na ňu nechytali. Vlhová už mala na štarte informácie, ako išli súperky pred ňou…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…