Domov Šport Vlhová ovládla nočný slalom vo Flachau i obrovský v Sestriere

Vlhová ovládla nočný slalom vo Flachau i obrovský v Sestriere

0
0

Po senzačnom víťazstve v Záhrebe, kedy Petra Vlhová nadelila svojej najväčšej rivalke Shiffrinovej viac než minútu, dominovala slovenská zjazdárka aj v ďalšom prestížnom slalome sezóny. No a po skvelej noci vo Flachau si pripísal ďalšie víťazstvo, tentoraz v obrovskom slalome v talianskom Sestriere.

Na to, že slovenská lyžiarka dosahuje pódiové umiestnenia niekoľkokrát za sezónu, sme si po minulých rokoch už akosi zvykli. V tejto sezóne však Petra Vlhová pridáva ešte o čosi viac.

Začína stále častejšie porážať svoju najväčšiu rivalku, Američanku Mikaelu Shiffrinovú. V prestížnom slalome v Záherebe jej nadelila dokonca 1, 31 sekundy, keď bola v oboch kolách rýchlejšia ako americká lyžiarka.

Následne prišiel fantastický výkon vo Flachau, ktorý slovenská reprezentantka ovládla s odstupom 10 stotín pred Švédkou Swennovou Larssonovou a 43 stotín pred Shiffrinovou.

No slovenská vlajka viala vďaka Vlhovej najvyššie aj v talianskom Sestriere, a bol to veru mimoriadne vyrovnaný pretek.

Po tom, čo skončila Peťa po prvom kole obrovského slalomu na druhej pozícii, svoj výkon v druhom kole ešte vylepšila a nakoniec dosiahla v súčte na stotinu rovnaký čas ako domáca pretekárka Federica Brignoneová.

Obe pretekárky sa tak o najvyšší stupienok podelili a na ten tretí odsunuli Američanku Shiffrinovú, ktorá za nimi zaostala len o jednu stotinku. Až štvrté tohtoročné preteky sa pre Petru Vlhovú skončili neúspešne.

Po delenej prvej pozícii v obrovskom slalome sa slovenská lyžiarka postavila aj na štart paralelného obrovského slalomu. Ten však favoritkám akosi neprial. Petra Vlhová skončila už v úvode v šestnásťfinále, keď ju vyradila mladá Švajčiarka Aline Daniothová.

Nedarilo sa ani Shiffrinovej, ktorú prekvapivo vyradila v osemfinále Francúzka Clara Direzová, ktorá sa napokon senzačne stala aj víťazkou tejto disciplíny a dosiahla najväčší úspech svojej doterajšej kariéry.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …