Domov Šport Vlhová sa predstavila doma a deklasovala súperky

Vlhová sa predstavila doma a deklasovala súperky

0
0

Naša elitná lyžiarka a úradujúca majsterka sveta v obrovskom slalome a vicemajsterka sveta v kombinácii Petra Vlhová potešila slovenských fanúšikov svojou účasťou na tradičnom domácom podujatí v Jasnej.

Petra Vlhová sa naposledy predstavila na Slovensku v roku 2016. Minulú sobotu sa v rámci Európskeho pohára postavila na štart obrovského slalomu. V prvom kole sa nevyhla aj niekoľkým chybičkám a klasifikovali ju „len“ na druhom mieste.

Tlak domáceho prostredia však v druhom kole zvládla a napokon sa tešila z triumfu. Druhá Schmotzová za ňou zaostala o 19 stotín, tretia Bremová o 33.

„Vravela som si, že by som dnes asi mala vyhrať. Dala som do toho všetko, boli tam aj drobné chyby, ale je to doma. Nie je jednoduché súťažiť doma, o to viac sa teším z víťazstva.

Včera cestou zo Špindlerovho Mlyna sme rozmýšľali, ši vôbec budem v sobotu štartovať. Rozhodla som sa však, že chcem byť so svojimi fanúšikmi a ukázať im, ako vyzerajú preteky,“ povedala Petra Vlhová v cieli sobotňajších pretekov.

V nedeľu sa naša elitná lyžiarka predstavila aj vo svojej najsilnejšej disciplíne, v ktorej svoje súperky deklasovala a s náskokom 80 stotín sekundy vyhrala aj slalom.

„Som rada, že som mohla obohatiť moju sezónu aj o niečo takéto a hlavne sa teším, že som spravila radosť aspoň tým fanúšikom, ktorí ma inde ako na Slovensku nemôžu vidieť pretekať,“ povedala spokojná víťazka.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Neuveriteľný pouličný umelec!

Toto ste ešte nevideli. Tento chlapík ovláda vskutku netradičné umenie. Portréty svojich k…