Domov Šport Vlhová si podmanila Jasnú a stiahla náskok v SP

Vlhová si podmanila Jasnú a stiahla náskok v SP

0
0

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla jedno z najemotívnejších víťazstiev vo svojej kariére. Nielenže sa dočkala triumfu na domácom podujatí Svetového pohára v Jasnej, ale presadila sa v obrovskom slalome, v ktorom sa v uplynulom období trápila.

Kolotoč Svetového pohára žien v zjazdovom lyžovaní sa minulý víkend presunul do Jasnej. Najväčšiu pozornosť prirodzene pútala domáca pretekárka Petra Vlhová, ktorá týždeň predtým stratila vedúcu pozíciu vo Svetovom pohári.

Fanúšikovia si priali, aby sa Petra vrátila do boja o Veľký glóbus práve na domácom kopci. A Peťa nesklamala!

Po slalome „trošku smutná“

V prvom kole sobotného slalomu predviedla Vlhová skvelú jazdu a zaslúžene ho ovládla o 27 stotín pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou. V druhom kole však americká lyžiarka predviedla fenomenálnu jazdu a hoci dala Slovenka do toho všetko, napokon to stačilo „len“ na druhé miesto.

„V prvom kole ide človek naplno, v druhom to už je náročnejšie. Poviem úprimne, že nie je ľahké stáť doma ako posledná na štarte. Bola som však plne koncentrovaná, mala som v hlave jediný cieľ, dať do toho všetko, aby som zvíťazila. Takýto je šport a aj druhé miesto je veľmi pekné,“ povedala 25-ročná slovenská reprezentantka.

„Už včera, ako aj dnes, som sa na štarte tešila, že môžem byť doma, aj keď je to náročné. Veľmi sa teším, že som na pódiu v Jasnej. Zároveň zamrzí, keď je človek prvý a pohorší si o jedno miesto. Teším sa, ale na druhej strane som trošku smutná, že som nedokázala potvrdiť vedúcu pozíciu z prvého kola,“ doplnila mierne sklamaná Vlhová.

V „obráku“ Kvetinová kráľovná

V nedeľu čakal na pretekárky obrovský slalom. Na severnom svahu Chopku vládlo jasné, slnečné počasie, oproti sobote bola podložka ešte ľadovejšia. Prvé kolo sa najviac vydarilo Shiffrinovej, išla s citom a našla ideálny rytmus.

Vlhová predviedla v domácom stredisku so štartovým číslom 3 takisto plynulú jazdu, na prvých dvoch medzičasoch za Američankou iba mierne zaostávala, na treťom medzičase už viedla o dve stotinky, nakoniec sa zaradila na priebežné druhé miesto. So svojou jazdou však bola nesmierne spokojná…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Domáca akupresúra vám uľaví od zdravotných problémov

Akupresúra je známa liečebná metóda pochádzajúca z Číny. Ide o alternatívnu metódu, ktorá …