Domov Šport Vlhovej netradičná forma tréningu prináša ovocie

Vlhovej netradičná forma tréningu prináša ovocie

0
0

Päť víťazstiev vo Svetovom pohári (SP), tri druhé miesta, tretie miesto v celkovom hodnotení SP a dva malé glóbusy za slalom a paralelné disciplíny. To je výpočet mimoriadne úspešnej sezóny najlepšej slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej. Veľký podiel na tom má aj jej taliansky tréner Livio Magoni, ktorý 24-ročnú Liptáčku inšpiroval aj k pomerne netradičnému typu tréningu.

K dosahovaniu skvelých výsledkov pomáha Petre na lyžiarskych svahoch aj hranie na bicie. „Livio mi povedal, že by som mohla skúsiť hrať na bicie kvôli koordinácii a zmenám rytmu.

Skúsila som to a keď som vo Vipitene v Taliansku, tak sem‑tam idem hrať. Som začiatočník, ale veľmi ma to chytilo a baví. Pre mňa je to veľmi dobrý tréning.

Človek vie udržať rytmus 20 sekúnd, ale keď ho mám udržať dve minúty a do toho mi Livio dáva iný rytmus a mení ho, tak je to dobrý tréning na koncentráciu a všetko ostatné,“ priznala Vlhová v rozhovore pre RTVS.

Glóbusy sú už doma

Slovenská reprezentantka sa už môže potešiť aj z malých glóbusov, ktoré už má doma. „Keď sa sny stanú skutočnosťou. Ďakujem všetkým za podporu,“ pochválila sa svojim fanúšikom na sociálnej sieti z domáce karantény.

„Bola to veľmi zaujímavá sezóna plná emócií, sklamaní, bezmocností ale na konci všetkého je to sezóna snov. Som niesmierne šťastná a vďačná za všetko čo som prežila túto sezónu,“ vyznala sa Petra a nezabudla poďakovať svomu tímu i fanúšikom.

Keďže pandémia koronavírusu výrazne ovplyvnila dianie aj v sezóne zjazdového lyžovania a súťaže vo švédskom Aare a talianskej Cortine d‘Ampezzo boli zrušené, vrátila sa Petra domov skôr, a keďže pricestovala zo zahraničia, tak ako všetkých, aj ju čakala dvojtýždňová karanténa.

Spolupráca pokračuje

Vlhová minulý štvrtok potvrdila, že s talianskym trénerom Liviom Magonim pokračuje v spolupráci do ZOH 2022. Ten ju prevzal v máji 2016 po vtedajšom trénerovi Ivanovi Iľanovskom.

Pod Magoniho vedením dosiahla Vlhová 13 víťazstiev a 31 pódiových umiestnení vo Svetovom pohári. Navyše, z vlaňajších MS vo švédskom Aare si odniesla kompletnú medailovú zbierku – zlato z obrovského slalomu, striebro z alpskej kombinácie a bronz zo slalomu.

sam, SITA, foto: facebook/PV

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…