Domov Šport Vo Fortuna lige je rozhodnuté takmer o všetkom

Vo Fortuna lige je rozhodnuté takmer o všetkom

0
0

Predposledné kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy vyjasnilo dve dôležité otázky. Ružomberok si v lete zahrá pohárovú Európu a Podbrezová sa zas porúča do nižšej súťaže. Po tom, čo sa o majstrovi rozhodlo už pomerne dávno, tak pred posledným kolom ligy ostáva nejasné jedine to, kto bude o Fortunaligovú príslušnosť bojovať v baráži.

Ružomberok na svojom trávniku privítal bezpečne druhú Dunajskú Stredu a vedel, že pri plnom bodovom zápise si vybojuje tretie miesto a zároveň aj miestenku v kvalifikačných bojoch Európskej ligy.

O výsledku zápasu rozhodol jediný gól, a keďže padol do bránky hostí, po zápase vypukli pod Čebraťom sťaby majstrovské oslavy. Žiline nepomohlo ani víťazstvo nad Sereďou na bratislavských Pasienkoch.

V treťom zápase Skupiny o titul prakticky o nič nešlo, Michalovce v ňom remizovali s bratislavským Slovanom 3:3. Takmer o všetko sa hralo na opačnom konci tabuľky.

V Trenčíne domáci privítali hráčov Podbrezovej a bol to vskutku zvláštny zápas, keďže Podbrezová musela čeliť štyrom pokutovým kopom. Trenčín vyhral vysoko 4:0 a Stredoslovákov tak poslal definitívne do 2. ligy.

Trenčania však budú musieť zamakať aj v záverečnom kole. Ak sa chcú vyhnúť baráži, musia bezpodmienečne bodovať v Trnave a zároveň dúfať, že Zlaté Moravce nezískajú body v zápase s Nitrou.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

V „bubline“ skončila jedna éra a aj tím, ktorý neprehral

Basketbalová NBA, ktorá si pre svoje dokončenie aktuálnej sezóny zvolila areál Disney Worl…