Domov Slovensko Výročný snem Smeru bez Fica

Výročný snem Smeru bez Fica

0
0

Minulú sobotu sa v bratislavskej Inchebe uskutočnil slávnostný snem strany SMER-SD pri príležitosti 20. výročia vzniku strany. Ešte pred jeho začiatkom musel odísť predseda Robert Fico a taktovku nad snemom tak prebral premiér a podpredseda strany Peter Pellegrini.

Členovia a delegáti aktuálne najsilnejšej politickej strany na Slovensku sa na svojom slávnostnom sneme museli zaobísť bez svojho predsedu Roberta Fica.

Ten mal krátko pred jeho začiatkom zdravotné problémy a po ošetrení prítomnými zdravotníkmi musel zo snemu odísť do nemocnice. „Prosím, nech nie sú žiadne špekulácie.

Mám obrovský problém s krvným tlakom, musím odísť zo snemu. Idem do nemocnice,“ povedal novinárom pri svojom odchode. Za predsedníckym stolom tak tentokrát Robert Fico chýbal.

Pred delegátmi sedel Peter Pellegrini, po jeho boku mali svoje miesto podpredseda strany a exminister vnútra Robert Kaliňák, ktorý je už nejaký čas na politickom dôchodku, minister životného prostredia Peter Žiga, podpredseda vlády pre informatizáciu Richard Raši, minister financií Ladislav Kamenický, ministerka vnútra Denisa Saková, ministerka kultúry Ľubica Laššáková a predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška.

Hlavný prejav pri príležitosti 20. výročia vzniku strany tak mal podpredseda strany, ktorý je zároveň označovaný za korunného princa Smeru, Peter Pellegrini.

Nasledovali príhovory hostí, diskusia a prijatie uznesenia. Krátko popoludní sa snem skončil a nasledovala tlačová konferencia, na ktorej mal pri neúčasti predsedu opäť hlavné slovo volebný líder strany Peter Pellegrini.

Ten potvrdil, že stav jeho straníckeho šéfa Roberta Fica je stabilizovaný a následne opäť zopakoval úspešný príbeh strany. „Štyrikrát vyhrala voľby a trikrát bola súčasťou vlády.

A pevne verím, že aj voľby 29. februára nadviažu na sériu týchto úspechov. Smer na čele s Robertom Ficom je autorom sociálneho štátu na Slovensku,“ povedal Pellegrini s tým, že verí v dobrý výsledok strany vo voľbách.

Prejav Pellegriniho

„20 rokov je z pohľadu existencie SR nesmierne veľa. Boli sme pri všetkých kľúčových historických udalostiach, ktoré nás posúvali vpred.

Pri vstupe do EÚ a NATO, zapojení sa do Schengenu či zavedení eura. Som naozaj úprimne dojatý,“ začal Pellegrini svoj príhovor kolegom v sále a podotkol, že Smer má síce nového lídra ale cieľ strany ostáva rovnaký – vyhrať piate voľby.

„Nie sme výťahová či autobusová strana, partička, čo nepozná Slovensko za tabuľou „Bratislava“. Nie sme ani deštruktívna skupinka, ktorá mení kabáty podľa preferencií.

A nie sme ani lacní zabávači, ktorým stačí mobil a sociálna sieť a zrazu poznajú recept na všetky problémy Slovenska. Sme poctivá strana, ktorá vždy šla za cieľom urobiť zo Slovenska sociálne spravodlivý štát.

Strana, ktorá nebojovala za niekoľko vyvolených, ale za ľudí. To je naša vizitka a takto to musí aj naďalej zostať,“ povedal premiér čím naznačil, čo si myslí predovšetkým o opozičných politických stranách.

Pellegrini tiež povedal, že v súčasnosti potrebuje Slovensko hlavne stabilitu, ktorú reprezentuje najmä strana Smer. „Ideme do najťažšej predvolebnej kampane v histórii strany.

Budú na nás mieriť všetky politické a mediálne zbrane. Som ale presvedčený, že spoločne túto ťažkú a tŕnistú cestu vieme zvládnuť.

Máme tradíciu, skúsenosť, odvahu, energiu a víziu,“ zakončil svoj prejav Pellegrini pričom v ňom z povolebnej spolupráce vylúčil stranu Mariana Kotlebu ĽS NS.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …